امین تارخ: هیچ آقازاده‌ای رشد نمی‌کند مگر اینگه خودش یا پدرش دزد باشد‎

امین تارخ: هیچ آقازاده‌ای رشد نمی‌کند مگر اینگه خودش یا پدرش دزد باشد‎

امین تارخ: هیچ آقازاده‌ای رشد نمی‌کند مگر اینگه خودش یا پدرش دزد باشد‎
10 دی 1399, 12:02 / کد خبر:747284
در تازه‌ترین قسمت مستند «بوی خون» امین تارخ صحبت‌های مفصلی درباره سریال «آقازاده» و نقش حاج رضا بیان کرد.
امین تارخ در ابتدا گفت: شخصیت حاج رضا در این سریال یکی از نقش‌های پیچیده‌ای است که بازی کرده ام. من تعداد زیادی نقش حاج رضا در سینما و تلویزیون بازی کرده‌ام که یکی دو تا از آن‌ها جزو متفاوت‌ترین نقش‌ها بوده. البته یک نقطه مشترک میان همه آن‌ها یعنی معترض بودن و نشان دادن اعتراض وجود داشته است. ۱۳ – ۱۴ سال پیش در سریال «سفر سبز» هم نقش یک حاج رضا را داشتم که شخصیت پاک دست اما معترضی داشت. 
او ادامه داد: حاج رضا در سریال «آقازاده» هم در ظاهر و اصولا، بسیار قابل دفاع، پاک دست و دوست داشتنی است. 
این بازیگر پیشکسوت درباره پیچدگی‌های شخصیت حاج رضا این طور توضیح داد: حاج رضای سریال، صاحب یک شخصیت پیچیده‌ای است و همه سعی و تلاش من به عنوان بازیگر و آقای عنقا و توفیقی به عنوان نویسنده و کارگردان این بوده که این نقش، اصطلاحا روی دست فیلمنامه و سریال نماند و تکلیفش در انت‌ها با بیننده مشخص شود. او شخصیتی نیست که در طول تماشای سریال، ایجاد انزجار کند یا محبوبیت صد درصد داشته باشد اما ممکن است در انتهای سریال، یک پایان دگرگون و دراماتیک از خودش نشان دهد که تاکیدی بر دراماتیزه بودن این شخصیت است. 
تارخ حاج رضا را شخصیتی متعهد توصیف کرد و گفت: حامد (سینا مهراد) جوان است و واکنش‌هایش به اقتضای سن و سالش، پس کسی باید او را آرام کند و آرامش بخش باشد. نقش پدرانه حاج رضا را اینجا می‌بینیم. نقشی که برخاسته از یک اعتقاد است و همین اعتقاد است که باعث آرامش می‌شود. 
این استاد بازیگری در پایان عنوان کرد: هیچ آقازاده‌ای در عرض چند شب رشد نمی‌کند مگر اینگه خودش یا پدرش دزد باشد! 
مستند «بوی خون» با هدف واکاوی پرونده‌های مطروحه در سریال «آقازاده» به کارگردانی وحید سعیدی، نویسندگی احمد رنجبر و تهیه‌کنندگی سید امیر موسوی نیا ساخته شده است. این مستند یکشنبه‌ها در پلتفرم‌های فیلیمو و نماوا منتشر می‌شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹، شماره 3992 ؛ 02 بهمن 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 2 بهمن ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین