بومی‌سازی 95 درصدی تجهیزات ذوب‌آهن

بومی‌سازی 95 درصدی تجهیزات ذوب‌آهن

بومی‌سازی 95 درصدی تجهیزات ذوب‌آهن
11 شهریور 1398, 18:00 / کد خبر:74733
مدیرعامل ذوب‌آهن گفت: در کارخانه ذوب‌آهن، 80 درصد از تجهیزات در کارگاه‌های شرکت، 15 درصد سایر بنگاه‌های داخلی تولید شده و 5 درصد نیز از خارج وارد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، یازدهمین نمایشگاه فولاد، متالورژی و صنایع وابسته اصفهان امروز با حضور مقامات کشوری و بزرگان فولاد کشور افتتاح شد. منصور یزدی زاده در این مراسم با اشاره به تولید عمده فولاد کشور در استان اصفهان خاطرنشان کرد: تنوع تولید فولاد در اصفهان و همچنین استراتژیک بودن این محصولات باعث شده تا این استان اهمیت بسیار زیادی در صنعت کشور داشته باشد.

مدیرعامل ذوب‌آهن اعلام داشت: اصفهان در امر بومی‌سازی نیز پیشرفت بالایی داشته و بسیاری از تجهیزات و قطعات صنعت فولاد کشور در این استان تولید می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن بزرگ‌ترین تولیدکننده مقاطع ساختمانی در کشور بوده که اخیراً به حوزه صنعت و همچنین تولید ریل نیز وارد شده و همچنین سال جاری موفق به تولید تسمه‌های و محصولات جدیدی شده است.

یزدی زاده تصریح کرد: فولاد مهم‌ترین بخش صنعت کشور است که در چند دهه اخیر رشد خیره‌کننده‌ای را تجربه کرده از ظرفیت 600 هزار تنی قبل از انقلاب به 26 میلیون تن ظرفیت واقعی در سال جاری رسیده است.

وی در ادامه افزود: مضاف بر این، صنعت فولاد در خودکفایی نیز پیشرو بوده و در همین کارخانه ذوب‌آهن، 80 درصد از تجهیزات در کارگاه‌های شرکت، 15 درصد سایر بنگاه‌های داخلی تولید شده و 5 درصد نیز از خارج وارد می‌شوند.

یزدی زاده ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی منجر به توسعه بومی‌سازی و بهبود فناوری تولید و افزایش صادرات می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3718 ؛ 08 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین