دلایل ایجاد شکاف لب و کام در جنین

ابدالی مطرح کرد؛

دلایل ایجاد شکاف لب و کام در جنین

دلایل ایجاد شکاف لب و کام در جنین
20 دی 1399, 12:30 / کد خبر:748109
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص دلایل ایجاد شکاف لب و کام در جنین توضیحاتی را ارائه کرد.
حسین ابدالی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران، اظهار کرد: جراحی زیبایی بینی در بیماران مبتلا به شکاف لب و کام از جمله مباحث اصلی است که در این وبینار مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از هر ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ نوزاد تازه متولد شده یک نفر مبتلا به شکاف لب و کام است. وراثت، بیماری‌های ویروسی، استعمال دخانیات و مصرف الکل می‌تواند سبب بروز این مشکل در جنین شود.
او افزود: اساتید و صاحب نظران برجسته در سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران حضور دارند و اطلاعات و تجربیات خود را درباره جراحی زیبایی بینی در بیماران مبتلا به شکاف لب و کام به اشتراک می‌گذارند که این موضوع می‌تواند در کمک به بیماران و ارتقای علم و دانش بسیار حائز اهمیت باشد.
شکاف لب و کام از شایع‌ترین بیماری‌های مادرزادی محسوب می‌شود
رئیس مرکز تحقیقات ناهنجاری‌های جمجمه صورت و فک دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه شکاف لب و کام جزو شایع‌ترین بیماری‌های مادرزادی ناحیه صورت محسوب می‌شود، گفت: بطور حدودی از هر یک هزار تا ۷۰۰ نوزادی که متولد می‌شود یکی گرفتار شکاف لب و کام بوده و حدود دو سوم از این بیماران شکاف لب همراه با مشکلات بینی دارند.
ابدالی با بیان اینکه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر در کشور مبتلا به شکاف لب و کام هستند، گفت: علت این بیماری در اکثر موارد ناشناخته است، اما بر اساس برخی از تحقیقاتی که انجام گرفته، وراثت نقش ۳۰ تا ۵۰ درصد در بروز این مشکل دارد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تاکید کرد: نوزادانی که دچار شکاف لب هستند در سه ماهگی عمل جراحی بر روی آن‌ها انجام می‌گیرد و ترمیم اولیه بینی نیز انجام می‌شود، اما سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی بهترین زمان برای انجام ترمیم ظاهری بینی در بیماران است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4043 ؛ 22 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه 22 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین