جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۹

گزارش فرارو از بورس تهران در روز شنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۹
27 دی 1399, 09:59 / کد خبر:748629
بورس در بین دو تعطیلی قرمزپوش است. شاخص کل صبح امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه در ادامه روند هفته گذشته، این بار با ریزش ۲۷ هزار واحدی در ۳۰ دقیقه ابتدای بازار امروز روبرو شد. شاخص کل تا این لحظه ۲.۱۹ درصد کاهش داشته و به مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد رسیده است که کمترین رقم در نیمه دوم سال به حساب می‌آید. در همین ساعات شاخص هم‌وزن کاهش ۱.۱۶ درصدی را پشت سر گذاشته که نشان می‌دهد شرکت‌های کوچک با حجم معاملات پایین، از قانون حجم مبنا کمک گرفته و کاهش قیمت کمتری نسبت به شرکت‌های بزرگ دارند. فارس، فملی، فولاد، تاپیکو، وبملت، شپنا و ومعادن بیشترین تاثیر را در ریزش بازار امروز گذاشته‌اند. با توجه به تعطیلی فردا، احتمالا امروز شاهد حجم معاملات بسیار ناچیزی در بورس باشیم.

بورس قرمزپوش در بین‌التعطیلین

به گزارش فرارو، در ساعات ابتدایی بازار امروز از مجموع ۳۱۳ نماد معامله شده در بورس، ۷۲ نماد در مدار صعودی حرکت می‌کنند و ۲۴۱ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. همچنین در بازار فرابورس از مجموع ۲۲۱ نماد معامله شده در ساعات اولیه، ۱۵۲ نماد روند نزولی دارند و شاهد رنگ سبز برای ۶۹ نماد روی تابلو هستیم. به طور کلی امروز حدود ۷۰ درصد بازار قرمزپوش هستند و به روند نزولی روز‌های پایانی هفته گذشته ادامه می‌دهند.
 
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز شنبه ۲۷ دی‌ماه ۹۹نقشه بازار در ابتدای معاملات روز شنبه ۲۷ دی‌ماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
 
نقشه بازار مثل هفته گذشته قرمزپوش است و نماد‌های سبزرنگ در این بازار کمتر به چشم می‌آیند و چندتایی از آن‌ها در گروه خودرو و ساخت قطعات قرار دارند. امروز در ساعات اولیه، خودرو و خساپا نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می‌شوند و دیگر نماد‌های گروه از جمله خگستر، خزامیا و خپارس عموما نزولی هستند. در بینشان چند نماد مثل خمهر، خنصیر، خموتور و خمهر با صف خرید در بازار خون‌آلود امروز سبزرنگ شده‌اند. در گروه محصولات دارویی روند نزولی برکت همچنان ادامه دارد. اغلب نماد‌های این گروه در ساعات اولیه بازار دارای صف فروش هستند و تنها چند نماد مثل داوه، دیران و دارو از این روند نزولی فرار کرده‌اند. در گروه فلزات اساسی اغلب نماد‌ها به جز زنگان و فمراد صف فروش دارند و تا پنج درصد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. محصولات شیمیایی به جز شپلی و شفارا شرایط مشابهی را تجربه می‌کنند و همگی با صف فروش به استقبال سهامدارانشان آمده‌اند. در گروه بانک‌ها شرایط متفاوتی را شاهد نیستیم و تنها وپاسار و وکار صف فروش ندارند. در بین سرمایه‌گذاری‌ها حال وسپهر و وخارزم خوب است. صندوق‌های ETF امروز بیش از پنج درصد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند. در بین انبوه‌سازی‌ها آ س پ، ثبهساز، ثرود و ثعمتا تنها نماد‌های سعودی هستند. گروه سیمان هم چند نماد سبزرنگ مثل سبهان، سدور، سقاین و سنیر دارد. پالایشگاه‌ها همگی صف فروش هستند و دیگر گروه‌ها مثل غذایی‌ها، نهاد‌های مالی، زراعت، بیمه‌ها، عرضه برق و گاز، کانی غیرفلزی، کاشی و سرامیک، قندی‌ها، ساخت محصولات فلزی و استخراج کانه‌های فلزی تماما قرمزپوش هستند.
 

تشکیل صف فروش در دو سوم نمادها

شرایط بازار امروز حتی از روز‌های سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته هم سخت‌تر به نظر می‌رسد. نماد‌هایی که بیش از سه درصد ریزش قیمت را تجربه می‌کنند به ۸۰ درصد بازار سرمایه رسیده و حدود دو سوم نماد‌های یعنی ۶۷ درصد بازار در صفف روش قرار دارند. ارزش کل صف‌های فروش رقمی حدود پنج هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان است که در دو ماه اخیر بی‌سابقه به حساب می‌آید. در طرف مقابل ۵۱ نماد یعنی هشت درصد بازار صف خرید دارند و مجموع ارزش صف‌های خرید حدود ۸۸۰ میلیارد تومان است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 12اسفند ۱۳۹۹، شماره 4023 ؛ 12 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 12اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین