سخنگوی کمیسیون بهداشت: نحوه پرداخت کارانه پرستاران جای سئوال و ابهام دارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت: نحوه پرداخت کارانه پرستاران جای سئوال و ابهام دارد

سخنگوی کمیسیون بهداشت: نحوه پرداخت کارانه پرستاران جای سئوال و ابهام دارد
27 دی 1399, 10:49 / کد خبر:748634
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مقدار بودجه اختصاص یافته برای کرونا از صندوق ارزی مشخص نیست چگونه صرف شده زیرا گزارشات دریافتی نیز از دقت کافی برخوردار نبوده است.
زهرا شیخی ، با اشاره به پرداخت کارانه پرستاران بیمارستان‌های کرونایی اظهار داشت: اجرایی شدن پرداخت کارانه پرستاران به عهده وزارت بهداشت و درمان و  دانشگاه‌های علوم پزشکی است و مجلس شورای اسلامی نیز همچنان پیگیر این موضوع هست.
وی تصریح کرد: به لحاظ قانونی مصوبه پرداخت کارانه پرستاران مربوط به چندسال قبل است که قول انجام آن را دادند و باید پرداخت می‌کردند اما با توجه به شرایط کرونا و بودجه‌ای که از صندوق ارزی برای این منظور برداشت کردند، قرار بود صرف کرونا شود و حق و حقوق کادر درمان در اولویت باشد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیا این مقدار بودجه اختصاص یافته برای کرونا، صرف این کار شده و یا به اسم کرونا در مصارف دیگری هزینه شده،گفت: این موضوع  برای ما هم جای سوال و ابهام دارد زیرا گزارشات دریافتی از دقت کافی برخوردار نبودند.
وی تاکید کرد: قطعا این موضوع مهم است و  در حال پیگیری آن هستیم اما نحوه پرداخت آن نیز جای سوال و بررسی دارد چراکه وزارت بهداشت و درمان موظف است با اولویتِ درنظرگرفتن حقوق و مزایا و پرداخت کارانه کادردرمان، انگیزه لازم را برای آنها فراهم کند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 12اسفند ۱۳۹۹، شماره 4023 ؛ 12 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه 12اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین