زنگنه: امکان حذف پرداخت عوارض وجود ندارد

شهرداری‌ها طبق قانون از ایرلاین‌ها عوارض می گیرند/

زنگنه: امکان حذف پرداخت عوارض وجود ندارد

زنگنه: امکان حذف پرداخت عوارض وجود ندارد
27 دی 1399, 13:47 / کد خبر:748661
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه شهرداری ها مطابق قانون از ایرلاین ها عوارض می گیرند، گفت:امکان حذف عوارض وجود ندارد.
تورج دهقانی زنگنه با بیان این که شهرداری‌ها بر اساس قانون این عوارض را دریافت می‌کنند و امکان حذف آن وجود ندارد، اظهار کرد: عوارض‌ها درآمد پایدار شهر هستند و بر همین مبنا، شهرداری‌ها موظف هستند مطابق قانون این عوارض را از شرکت‌های هواپیمایی اخذ کنند.
وی افزود: مشکل این است که هم‌اکنون این قانون وجود دارد و برای هرگونه تغییر، باید این خواسته طی لایحه‌ای تقدیم مجلس شود و نمایندگان مجلس نیز پس از بررسی، نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران انجمن ایرلاین‌های کشور خبر داد و تصریح کرد: طی این دیدار مشکلات ایرلاین‌های کشور مطرح شد و این موضوع مورد تأکید قرار گرفت که این اشکال مربوط به قانون است و باید اصلاح شود.
زنگنه افزود: یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می‌شود این است که مطابق قانون، شهرداری از شهری که در آن بلیت صادر شده است، می‌تواند عوارض دریافت کند؛ این در حالی است که ممکن است یک نفر از خانه‌اش بلیت خریداری کرده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود؛ بنابراین شهرداری‌ها نباید از دو محل عوارض دریافت کنند.
وی با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری با اخذ عوارض بدین‌گونه موافق نیست، گفت: این قانون نیازمند اصلاح است طی آن محل سوار شدن مسافر ملاک عمل قرار گیرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4021 ؛ 10 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین