سلطانی‌فر: حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فوتبال ممنوع است/ برخی‌ خط می‌دادند!

وزیر ورزش و جوانان مطرح کرد

سلطانی‌فر: حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فوتبال ممنوع است/ برخی‌ خط می‌دادند!

سلطانی‌فر: حضور بازنشسته‌ها در انتخابات فوتبال ممنوع است/ برخی‌ خط می‌دادند!
29 دی 1399, 07:39 / کد خبر:748697
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه وزارتخانه متبوعش از هیچ کاندیدایی در انتخابات فدراسیون فوتبال حمایت نمی کند، گفت: "اگر نامزدی اعلام کند که مورد حمایت وزارت ورزش است، این مسئله صحت ندارد". او همچنین تاکید کرد که این فدراسیون به عنوان یک موسسه عمومی غیردولتی، ملزم به رعایت قوانین و مقررات داخلی است و بر این اساس بازنشستگان نمی توانند در انتخابات فدراسیون فوتبال حضور داشته باشند.
 مسعود سلطانی‌فر یکی از سه وزیر پیشنهادی کابینه حسن روحانی بود که در ابتدای امر موفق به اخذ رای اعتماد از مجلس نهم نشد، اما پس از استعفای محمود گودرزی از وزارت ورزش مجددا از سوی رئیس‌جمهوری به عنوان نامزد این وزارتخانه به مجلس معرفی و با رای اعتماد مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ آبان ماه سال ۱۳۹۵ به سمت وزارت ورزش و جوانان برگزیده شد. وی همچنین ۲۹ مردادماه ۱۳۹۶ برای دومین بار از مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر ورزش و جوانان به منظور فعالیت در کابینه دولت دوازدهم، رای اعتماد گرفت.
ورزش ایران طی چند سال اخیر و به ویژه از زمان حضور مسعود سلطانی‌فر در ساختمان نقره‌ای رنگ سئول، به عنوان وزیر ورزش و جوانان که حدود بیش از چهار سال از عمر آن می‌گذرد، دستخوش فراز و فرودهای بسیاری بوده و در طول این مدت عملکرد دولتمردان ورزش ایران و در راس آن وزیر ورزش با نظارت کارشناسی مخالف و موافق بسیاری همراه شده است. فوتبال اما رشته ورزشی است که هرچند اشتباه، ولی همواره از سوی طیف وسیعی از مردم، عملکردها در ارتباط با آن یا به عنوان نقطه قوت و نمره اصلی کارنامه وزرای ورزش تلقی می‌شود یا اینکه به چالش جدی دوران وزارت وزرا تبدیل می شود.
علی رغم اینکه ماجرای پرونده ویلموتس به یک چالش جدی برای ورزش ایران تبدیل شد و شرایط را بسیار سخت کرد، سلطانی‌فر معتقد است فوتبال ایران در سطح تیم ملی و  لیگ قهرمانان آسیا طی چهار سال گذشته نتایج خوبی را کسب کرده است و در فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال بانوان نیز عملکرد خوبی در سطح قاره و بین قاره ای داشته‌ایم، هرچند به گفته وی اینکه در مورد فوتبال پایه، ساماندهی باشگاه ها، درآمدزایی فدراسیون فوتبال و... اقدامات کافی صورت نگرفته، مسائل دیگری است که قابل طرح و گفت‌وگو است.
در ارتباط با مسائل مختلفی از جمله اساسنامه و انتخابات فدراسیون فوتبال، ماجرای حضور ویلموتس در فوتبال ایران و قرارداد عجیب آن، چالش شستا و آخرین وضعیت بازپرداخت استقراض دو میلیون یورویی فدراسیون فوتبال در راستای پرداخت مطالبه سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، مقو