جهانگیر الماسی : سلبریتی و لاکچری از کجا آمد؟!

جهانگیر الماسی : سلبریتی و لاکچری از کجا آمد؟!

جهانگیر الماسی : سلبریتی و لاکچری از کجا آمد؟!
29 دی 1399, 07:40 / کد خبر:748698
جهانگیر الماسی از نمایش ماشین‌های گران‌قیمت و آپارتمان‌های لاکچری در فیلم و سریال‌ها انتقاد و دلیل دوری چند ساله‌اش از بازیگری را تحریف حقایق در سینما عنوان کرد.
این بازیگر درباره دلایل دوری‌اش از بازیگری در چند سال اخیر به ایسنا گفت: این اتفاق علت‌های مختلفی دارد؛ یکی از آن‌ها تحریف در سینما است. نسل من به دلایل دیگری سینما را به عنوان فعالیت‌ اجتماعی و منبع درآمدش انتخاب کرده بود. دلیل فعالیت ما در بازیگری شهرت و پول نبود.
الماسی افزود: بازیگر وقتی نقشی را بازی می‌کند، باید به مسایل و موضوعات مهم کشور مرتبط باشد؛ این در حالی است که وقتی نگاه می‌کنم، می‌بینم اغلب فیلم‌ و سریال هایی که این روزها تولید می شوند، عملا همان فرهنگی را تبلیغ می کنند که ما با آن مبارزه می‌کنیم.
انتقاد از تجمل‌گرایی در فضای هنری
این بازیگر با انتقاد از تجمل گرایی در فضای هنری سال‌های اخیر، عنوان کرد: در سال‌های اخیر دو کلمه سلبریتی و لاکچری میان مردم جا افتاده است. چه شد که این دو کلمه وارد فرهنگ ما شد؟ اصلا معنی سلبریتی این است؟ یعنی هر کسی پولدار یا مشهور است سلبریتی است؟! سلبریتیِ آمریکا محمدعلی کلی بود. هیچکس راجع به این چیزها حرفی نمی‌زند.
چند سال است که در تمام سریال‌ها و فیلم‌های ما ماشین‌های آخرین سیستم و آپارتمان‌های سوپر لاکچری نمایش داده می‌شود. آن زندگی سنتی که کارگر روی زمین می نشیند و غذا می‌خورد و شاید خوشبخت تر هم باشد چه می‌شود؟
فوتبالیست‌ راحت بازیگر می‌شود اما برعکس آن اتفاق نمی‌افتد
الماسی با اشاره به ورود چند چهره ورزشی و فوتبالی به عرصه بازیگری در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد: عده‌ای از دنیای فوتبال وارد سینما شده اند. به خاطر این است که بازیکن فوتبال خوبی هستند یا واقعا توانمندی شان در ایفای نقش این اتفاق را رقم زده است؟! نمی‌خواهم بگویم یک فوتبالیست هیچوقت نمی‌تواند بازیگر خوبی باشد اما این‌هایی که الان هستند به خاطر چه ویژگی خاصی است؟ اغلب آن‌ها هم در جهت مسخره کردن مردم فعالیت می‌کنند؛ اصلا غیر از کمدی می توانند کاری کنند؛ چرا اینطور است؟ اگر فوتبالیست‌ها به این راحتی می‌توانند بازیگر شوند، چرا بازیگرهایمان نمی‌توانند به این راحتی وارد تیم‌های فوتبال شوند؟
این بازیگر قدیمی در عین حال گفت: مساله فوتبال نیست، مساله درک این افراد از سینما است. خیلی‌ها پول و وقت زیادی را صرف یادگیری بازیگری در دانشگاه می‌کنند؛ وقتی به راحتی می‌توانند از دنیای فوتبال و ورزش بازیگر بیاورند چرا افراد را وادار به درس خواندن می‌کنند؟ مگر چند نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما وارد سینما و تلویزیون شده‌اند؟ اصلا از کجا جذب می‌شوند؟
جهانگیر الماسی و مرحوم سید ضیاءالدین دری
روزگار سخت