بنا: هیچ کشتی‌گیری بدون انتخابی به المپیک نمی‌رود

بنا: هیچ کشتی‌گیری بدون انتخابی به المپیک نمی‌رود

بنا: هیچ کشتی‌گیری بدون انتخابی به المپیک نمی‌رود
29 دی 1399, 09:26 / کد خبر:748729
سرمربی تیم ملی فرنگی که خیلی‌ها معتقدند اعتقادی به مسابقه انتخابی ندارد، تاکید کرد که هیچ کشتی‌گیری بدون انتخابی به المپیک توکیو نخواهد رفت.
محمد بنا را همه به عنوان مربی‌ای می‌شناسند که همیشه انتخاب‌هایش با سبک و سیاق خودش بوده و خیلی به تعاریف و الگوهای مختلف فدراسیون‌ها درخصوص فرآیند انتخاب ملی‌پوشان پایبند نبوده است.  البته زمانی که اتحادیه جهانی مُصر به برگزاری مسابقات جهانی صربستان بود، محمد بنا انتخابی تیم ملی را به صورت کاملا محدود در هر 10 وزن در روز 15 آبان برگزار کرد.
بنا در این باره گفت: مطمئن باشید که هیچ کشتی‌گیری بدون انتخابی به المپیک نمی‌رود. حتی آنهایی هم که سهمیه گرفتند و در ادامه می‌گیرند نه به طور گسترده، اما مثلا مسابقات لهستان می‌تواند ملاک تصمیم‌گیری و انتخاب‌شان باشد. در زمان خودش با دبیر و سوریان صحبت می‌کنیم و امکان دارد مسابقاتی هم قرار باشد برای انتخاب نفرات بگذارند. 
وی در مورد اردوهای تیم ملی نیز تاکید کرد: تا فروردین‌ماه و اعزام به مسابقات گزینشی و قهرمانی آسیا، 7 مرحله اردو داریم. بعد هم تا المپیک 6 مرحله اردو را پشت سر خواهیم گذاشت. پیش از گزینشی، مسابقات اوکراین و پس از گزینشی هم دو جام وهبی امره و لهستان را پیش‌رو داریم. 
بنا همچنین در خصوص سعید عبدولی و عدم دعوتش به دو اردوی برگزار شده تیم ملی فرنگی تصریح کرد: عبدولی یکی از کشتی‌گیران بزرگ است. در چند روز اخیر با هم در این باره به صورت پیامی، صحبت کردیم. عبدولی با 88 کیلو وزن می‌خواهد بیاید در 77 کیلوگرم کشتی بگیرد. می‌تواند تمرین کند و خودش را آماده کند. حالا او در جام تختی اگر برگزار شود، شرکت می‌کند.
وی در پاسخ به این سوال که چقدر موافق تغییر وزن کشتی‌گیران است، گفت: کلا هر کسی بنا به شرایطش نمی‌تواند تغییر وزن دهد، او تصمیم را اتخاذ می‌کند اما در نهایت صلاح وزن‌های المپیکی و کشتی‌گیران را کادرفنی در نظر می‌گیرد.
سرمربی تیم ملی فرنگی ادامه داد: کدام مربی دوست ندارد بهترین و آماده‌ترین کشتی‌گیر را ببرد؟ همه اینها را درنظر می‌گیریم و بعد تیم انتخاب می‌شود. شرایط را کادرفنی تعیین می‌کند و اگر کشتی‌گیر دلش خواست می‌آید و کشتی می‌گیرد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین