۸۲ درصد جمعیت استان اصفهان شهرنشین هستند

۸۲ درصد جمعیت استان اصفهان شهرنشین هستند

۸۲ درصد جمعیت استان اصفهان شهرنشین هستند
29 دی 1399, 20:17 / کد خبر:748813

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: ۱۲۴۵ شهرداری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ شهرداری در استان اصفهان است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: ۱۲۴۵ شهرداری در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ شهرداری در استان اصفهان است.

علی‌اصغر ذاکری، امروز (دوشنبه-۲۹ دی ماه) در جلسه شورای اداری چادگان، اظهار کرد: در کشور ۱۲۴۵ شهرداری وجود دارد که از این تعداد ۱۱۰ شهرداری در استان اصفهان است و ۸۲ درصد جمعیت استان را شهرنشینان تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به گران بودن اداره هر شهر، گفت: تمدن شهری و انتظاراتی که وجود دارد باعث می‌شود که به موضوع مهاجرت بیشتر دامن زده شود و با توجه به مهاجرت بی‌رویه به کلان شهرها هزینه‌ها و انتظارات نیز بالاتر می‌رود.
به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان گفت: زیرساخت‌هایی که برای کلان‌شهرها در نظر گرفته شده قطعاً پاسخگوی روانه شدن سیل جمعیت از روستاها به شهرها نیست و باعث به وجود آمدن بحران‌هایی برای اداره شهرها می‌شود.

همچنین حجت‌الاسلام سید محمود بنی جمالی-  امام جمعه چادگان در این جلسه گفت: شهرداری چادگان باید از ظرفیت سازمان عمران برای توسعه شهر استفاده کند و از عوارض مجتمع‌های تفریحی نیز استفاده اصولی شود تا طبق برنامه‌ریزی و زمان بتوان حرکت‌های ارزشمندی را برای مردم شهر به یادگار گذاشت.

وی به لازمه بلند مدت بودن برنامه‌های شهرداری ها اشاره کرد و افزود: داشتن برنامه‌های بلند مدت برای یک شهر توریستی به ویژه چادگان بسیار ضروری است و می‌طلبد ساماندهی ترمینال مسافربری و فضای سبز شهری در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار چادگان نیز با اشاره به مشکل‌های پیش روی چادگان با وجود توریستی بودن آن، گفت: تأمین آب مورد نیاز برای فضای سبز یکی از مشکلات اصلی شهر است.
عباس توکلی با اشاره به توسعه شهر چادگان گفت: مدیریت شهری باید به صورت منطقی و مؤثر اراضی را تحت مدیریت داشته باشد که با استفاده از ظرفیت‌ها نقش و تأثیر آن نیز برای مردم نمایان شود.

در پایان از زحمات جمشید اسماعیلی-شهردار سابق تقدیر و محمد عرب چادگانی به عنوان شهردار جدید چادگان منصوب شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین