تذکر اتحادیه تهیه‌کنندگان درباره دستمزد بازیگران

تذکر اتحادیه تهیه‌کنندگان درباره دستمزد بازیگران

تذکر اتحادیه تهیه‌کنندگان درباره دستمزد بازیگران
30 دی 1399, 10:32 / کد خبر:748879

هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان تاکید کرد برای کنترل دستمزدها باید از قراردادهای تیپ در صنوف استفاده شود.
هیات مدیره اتحادیه تهیه کنندگان طی نامه ای به تهیه کنندگان سینمای ایران از آنان خواسته برای کنترل دستمزدها از قراردادهای تیپ استفاده کنند.
 
متن نامه خطاب به تهیه کنندگان به شرح زیر است:
 
«پس از عرض سلام. سینمای ایران همواره و در هر شرایطی با همت هنرمندان این عرصه تلاش کرده در کنار مردم بماند. به طوری که حتی در شرایط همه گیری بیماری کرونا تولید ادامه یافته تا سرگرمی سینما، قرنطینه را برای مردم قابل تحملتر کند. ابتلا و در نتیجه ی آن از دست رفتن برخی از اهالی سینما گواهی بر این مدعاست.
 
در چنین شرایطی که سینمای ایران مانند دیگر هنرها به سختی ادامه حیات می دهد، تنها همدلی اهالی سینما گذر از این دوران را تحمل پذیر می کند. در این میان تصمیمات سنجیده و منطقی تهیه کنندگان سینما، راه عبور از این گردنه ی پر خطر را هموار می کند.
 
در شرایطی که تعداد معدودی تهیه کننده با بی اعتنایی به واقعیت‌های موجود و عقد قراردادهای نجومی به سینمای نحیف ایران در حوزه تولید لطمه زدند، دستمزدها را بی رویه بالا بردند و به خواسته های زیاده خواهان تن دادند، تدابیر صنفی موثر می تواند تعادل را به این هنر صنعت بازگرداند.
 
یکی از راهکارهای صنفی که در کوتاه مدت می تواند در ساماندهی تولید راهگشا باشد، پایبندی به پیش نویس قراردادهایی است که از صافی کارشناسی صنف عبور کرده است. در این متون حقوقی که اصطلاحا از آن با عنوان «قراردادهای تیپ»‌یاد می کنیم، نفع دو طرف (تهیه کننده به عنوان کارفرما و اعضای دیگر صنوف به عنوان کارگزار) در نظر گرفته شده است. تکیه بر قراردادهای تیپ مورد تایید اتحادیه تهیه کنندگان می تواند یکی از ابزارهای کنترل افزون طلبی زیاده خواهان باشد. این قراردادها اینک در کانال واتساپی اتحادیه در اختیار همکاران عزیز قرار گرفته است. به امید رفع کامل ویروس کرونا و ازدحام مخاطبان در سالن های سینمای کشور.
 
اتحادیه تهیه کنندگان سینمای ایران»
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹اسفند ۱۳۹۹، شماره 4029 ؛ 19 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین