مهدی: می‌خواهیم بخشی از تعطیلات نیم‌فصل را به نوروز و روزهای فیفا منتقل کنیم

مهدی: می‌خواهیم بخشی از تعطیلات نیم‌فصل را به نوروز و روزهای فیفا منتقل کنیم

مهدی: می‌خواهیم بخشی از تعطیلات نیم‌فصل را به نوروز و روزهای فیفا منتقل کنیم
30 دی 1399, 11:46 / کد خبر:748893
سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت که این کمیته در نظر دارد بخشی از تعطیلات نیم‌فصل لیگ برتر را به نوروز و همچنین روزهای فیفا انتقال دهد.
 سهیل مهدی درباره برنامه اعلام شده تا پایان نیم‌فصل اول لیگ برتر فوتبال گفت: مطابق همین زمان‌‌بندی‌ها باید پیش برویم و امیدوارم تعطیلات نیم‌فصل را به گونه‌ای طراحی کنیم که تیم‌ها حداکثر استفاده را ببرند. برای پنجره نقل و انتقالاتی محدودیت زمانی داریم و زمان‌بندی فوق، صددرصد جای خودش باقی است. برگزاری چهار بازی معوقه در چهار، پنج هفته سخت بود که با همکاری دوستان و تیم‌ها مسجل شد. انتظار داشتیم یک هفته زودتر تمام شود که با شرایط جدول و مناسبت‌ها، این شیوه بهترین حالت بود که به آن رسیدیم.
وی درباره برنامه فشرده بازی‌های ملی و لیگ قهرمانان آسیا در بهار 1400 گفت: علاوه بر بازی‌ها، جام حذفی را هم داریم و اگر تیم‌های ایرانی به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کنند، AFC تا 30 آذر سال آینده، فینال بازی‌ها را برنامه‌ریزی کرده است. شرایطی از سوی فیفا و AFC ایجاد شده و اولین بار است اینقدر تقویم نابسامانی داده‌اند. مشکلاتی برای میزبانی مسابقات جام جهانی پایه و فوتسال به‌خاطر کرونا ایجاد شد که دامنگیر ما شده است.
سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ که با برنامه «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، درباره نقل و انتقالات نیم‌فصل اظهار داشت: نقل و انتقالات مطابق قانون، پس از هفته پانزدهم آغاز می‌شود. تلاش می‌کنیم تعطیلات را به صورتی طراحی کنیم که از بخشی از آن، این طرف  سال باشد و بقیه آن را به روزهای فیفا و عید منتقل کنیم. شرایط اقامت و سفرها در تعطیلات نوروزی مشکل است.
مهدی با بیان اینکه هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده، خاطرنشان کرد: باید چند هفته قانونی برای نقل و انتقالات قائل شویم که این زمان رسماً اعلام می‌شود. حداقل باید سه هفته زمان نقل و انتقالات داشته باشیم. ممکن است تعطیلات در این سه هفته به‌صورت کامل فیکس نشود و شناور باشد. شاید بخشی از نیم‌فصل به آن‌‌طرف سال منتقل شود تا تیم‌ها به نقل و انتقالات خود برسند و استراحت کنند. به تأییدهای دیگری هم نیاز داریم و باید آن را با تیم‌ها در میان بگذاریم.

وی با اشاره مجدد به فشردگی تقویم بازی‌ها در ابتدای سال 1400 گفت: در ماه‌های فروردین و خرداد، سرمربی تیم ملی چند روز قبل از فیفادی برای هماهنگی بازیکنان و اردوی تیم درخواست زمان داشت. تیم ملی چند روز قبل از فیفادی به اردو برود. این هم تعطیلات اجباری است که به ما تحمیل شده و باید آن را بپذیریم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹اسفند ۱۳۹۹، شماره 4029 ؛ 19 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۱۹اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین