همکاری و همراهی شهروندان برای تثبیت شرایط نزولی کرونا الزامی است + نقشه

تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران|

همکاری و همراهی شهروندان برای تثبیت شرایط نزولی کرونا الزامی است + نقشه

همکاری و همراهی شهروندان برای تثبیت شرایط نزولی کرونا الزامی است + نقشه
30 دی 1399, 14:14 / کد خبر:748928
افزایش تعداد شهرهای آبی در رنگبندی کرونایی حکایت از بهبود شرایط می‌کند اما برای تثبیت این شرایط همکاری هموطنان و رعایت پروتکل‌های بهداشتی الزامی است.
درحالی نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس کرونا مهمان کشورمان شده که در این دوره افزایش اطلاعات مسئولان بهداشت و درمان کشور نسبت به عملکرد و رفتار ویروس کووید 19 بسیار بهتر از روزهای ابتدایی شده و تاجایی که پیش‌رفته‌ایم که متخصصان کشورمان درحال ساخت واکنس برای مقابله با آن هستند.
در این دوره علاوه بر تحقیقات و پژوهش‌های علمی برای رسیدن به دارو و واکسن‌های مؤثر در این زمینه مهمترین راهکاری که مسئولان نسبت به مدیریت شرایط همه‌گیری کرونا و شکست چرخه همه‌گیری ویروس منحوس ارایه کردند طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و ایجاد محدودیت‌های تردد میان استان‌ها و مناطق درگیر بوده است.
برهمین اساس با ورود به فصل زمستان و برآورد آغاز موج سوم شیوع کرونا در کشورمان مسئولان ستاد مرکزی کرونا محدودیت‌های هدفمند و دقیقی را اجرایی کردند که براساس آن نه تنها تردد در میان مناطق درگیر کرونا محدود شد بلکه درتمامی شهرهای کشور محدودیت ساعتی تردد نیز به اجرا در آمد.
اجرای این محدودیت‌ها در نیمه دی ماه گذشته باعث شد تا سیر صعودی بیماری در این دوره که باعث ثبت تعداد سه رقمی متوفیان ناشی از بیماری کرونا شده بود در یک بازه 14 روزه یکباره به ارقامی کمتر از 100 در روز برسد.
مسئولان بهداشت و درمان در این زمینه معتقدند اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی همچنین درکنار اجرای طرح‌های مختلف از سوی سپاه‌پاسداران که مهمترین آنها طرح «شهید سلیمانی» بود  نقش بسزایی داشت تاجایی که اغلب این مسئولان اعلام کردند این روند فرصتی قابل توجه در اختیار کادر درمانی کشورمان قرار داد تا بتوانند بعد از نزدیک به 10 ماهه مبارزه گسترده با این ویروس منحوس دوباره توانشان را بازیابی کنند.
به‌هرحال در آخرین هفته دیماه و قبل از ورود به دومین ماه از فصل زمستان 1399 آمارهای رسمی نشان داد تنها 10 شهرستان از کل شهرستان‌های کشورمان اکنون در محدوده پرریسک کرونایی یعنی قرمز قرار دارند و بخش عمده‌ای از کشور هم در منطقه آبی رنگ شیوع کرونا قرار گرفته است.
به‌این ترتیب آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا تاریخ 29/10/1399 متاسفانه 56886 نفر از هموطنان به دلیل ابتلا به فوت شده‌اند و در همین گزارش تعداد بهبود یافتگان از ابتدای شروع همه‌گیری نیز 1125499 نفر اعلام شده است. البته تغییر معنادار تعداد موارد ثبت شده از ابتلای جدید به ویروس کرونا در برخی مناطق حکایت از شکنندگی اوضاع داشته که می‌طلبد هموطنان دقت نظر بیشتر نسبت به اجرای پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4021 ؛ 10 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین