توکیو محل تسویه‌حساب روزبهانی با المپیک؛ وقتی حاشیه‌ها ناک‌اوت شد

توکیو محل تسویه‌حساب روزبهانی با المپیک؛ وقتی حاشیه‌ها ناک‌اوت شد

توکیو محل تسویه‌حساب روزبهانی با المپیک؛ وقتی حاشیه‌ها ناک‌اوت شد
1 بهمن 1399, 11:05 / کد خبر:749017
کاپیتان پرافتخار تیم ملی بوکس این روزها با جدیت در حال تمرین بوده و کادرفنی تیم ملی را به کسب سهیه المپیک امیدوار کرده است.
«احسان روزبهانی»؛ بوکس ایران سال‌های سال با این اسم شناخته شده است. بیشتر مردم کشورمان که حتی به صورت جدی اخبار بوکس را دنبال نمی‌کنند هم با کاپیتان تیم ملی آشنا هستند و افتخارات احسان باعث شده تا به نماد موفقیت در این رشته تبدیل شود.

کسب کمربند قهرمانی رقابت‌های حرفه‌ای جهان، مدال برنز بازی‌های آسیایی و رقابت‌های قهرمانی آسیا و حضور در جمع ۸ بوکسور برتر المپیک تنها بخشی از موفقیت‌های احسان در چند سال اخیر بوده است.
با تمام این افتخارات، اما این بوکسور باتجربه پیش از المپیک ریو مسیر اشتباهی را در پیش گرفت و با مشاوره‌های غلط نزدیکانش با سرعت به سوی حاشیه رفت و نتیجه این کار حذف در دور نخست بازی‌های المپیک با شکست مقابل بوکسور هلندی بود.

این شکست پس از گذشت مدتی احسان را از خواب غفلت بیدار کرد و حالا این بوکسور شایسته در تیم ملی به خوبی نقش یک لیدر و بزرگتر را ایفا می‌کند. قهرمانی که در رقابت‌های جهانی روسیه عملکرد قابل قبولی از خود ارائه داد و پس از یکی دو سال غیبت، باز هم نامش را بر سر زبان‌ها انداخت.

اما اوج پختگی و رفتار حرفه‌ای احسان در رقابت‌های گزینشی المپیک اردن نمایان شد. جایی که وی در دور نخست مقابل بوکسور چینی شکست خورد، اما پس از این شکست و طی صحبت‌هایی که با علیرضا استکی سرمربی تیم ملی داشت، نه تنها روحیه خود را از دست نداد بلکه پا به پای سایر ملی پوشان تمرین می‌کرد و حتی چندین ساعت با بوکسور‌ها صحبت کرده و در کنارشان باقی می‌ماند تا از نظر روحی تاثیر مثبتی روی تیم داشته باشد.

حالا این بوکسور باتجربه که در زمان سرمربیگری علیرضا استکی کوچک‌ترین حاشیه‌ای نداشته و تمام تمرکزش روی تمرین است، عزم خود را برای کسب سهیه المپیک جزم کرده است. کاپیتان خوش‌تکنیک تیم ملی بوکس یک مدال از المپیک طلب دارد و بازی‌های المپیک توکیو بهترین زمان برای تسویه‌حساب احسان با این رویداد بزرگ ورزشی خواهد بود.

روزبهانی مسیر خود را پیدا کرده و به خوبی می‌داند هیچوقت برای کسب نتیجه دیر نیست، اما بیتردید مهمترین دلیل برای رفتار حرفه‌ای احسان در این چند وقت اخیر کار کردن با مربیان بی حاشیه و فنی بوده است. به گواه اکثر کارشناسان بوکس کشور احسان کلاس بوکس بالایی دارد و آنقدر میدان بزرگ تجربه کرده که هیچ رینگی برای او استرس به همراه نداشته باشد و حالا که کاپیتان تیم ملی بوکس حاشیه را ناک اوت کرده، یک گام به موفقیت نزدیکتر شده است.

امید می‌رود با درخشش روزبهانی در رقابت‌های گزینشی المپیک پاریس و پس از آن موفقیت در المپیک توکیو باز هم شاهد آن باشیم که بوکس ایران به وسیله کاپیتان روزبهانی بر سر زبان‌ها بیفتد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین