جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه اول بهمن ۹۹

گزارش فرارو از بورس تهران در روز چهارشنبه اول بهمن ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه اول بهمن ۹۹

جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه اول بهمن ۹۹
1 بهمن 1399, 11:36 / کد خبر:749025
شاخص بورس بعد از دو هفته کار خود را با روند صعودی آغاز کرد. صبح امروز در ۳۰ دقیقه ابتدایی بازرا شاهد رشد ۲۲ هزار واحدی شاخص کل و رسیدن آن به رقم یک میلیون و ۱۷۲ هزار واحد هستیم. نماد‌های شاخص‌ساز فولاد، فملی، شستا، فارس، کچاد، وبملت و وپاسار بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل گذاشته و باعث افزایش ۱.۹۳ درصدی آن شده‌اند. از طرف دیگر شاخص هم‌وزن تنها ۴۶ صدم درصد رشد داشته که نشان می‌دهد این بار دور، دور شرکت‌های بزرگ بازار است.

شروع سبزرنگ بورس در اولین روز بهمن


به گزارش فرارو در ساعات ابتدایی معاملات امروز از مجموع ۳۱۵ نماد بورسی معامله شده، ۲۲۸ نماد روند صعودی دارند و ۸۷ نماد در مدار نزولی حرکت می‌کنند. همچنین در بین ۲۲۵ نماد بازار فرابورس، ۹۰ نماد ارزش سهام خود را از دست داده‌اند و شاهد افزایش قیمت سهام در ۱۳۵ نماد هستیم.  
 
جزئیات شاخص و معاملات بورس امروز چهارشنبه اول بهمن ۹۹نقشه بازار در ابتدای معاملات روز چهارشنبه اول بهمن‌ماه (برای مشاهده در ابعاد بزرگتر، روی عکس کلیک کنید)
 
آنطور که نقشه بازار نشان می‌دهد، آغاز دوران صف خرید شرکت‌های بزرگ را شاهد هستیم در گروه خودرو و ساخت قطعات که بیشترین آمار معاملات را به خود اختصاص داده، خودرو، خبمهن، خگستر و خساپا صف خرید دارند و دیگر نماد‌ها هم اغلب سبزرنگ هستند، اما شرکت‌های کوچک شرایطشان چندان مساعد نیست. در گروه محصولات شیمایی به جز شتوکا که صف فروض دارد و کلر که نزدیک به قیمت روز گذشته معامله می‌شود، دیگر نماد‌ها عموما سبزرنگ است. صندوق‌های ETF سهامی امروز مثل روز گذشته به هجوم متقاضیان روبرو شده و هر کدام بیش از پنج درصد و بعضا بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت پیدا کرده‌اند.   فلزات اساسی عموما سبزرنگ هستند و شاهد تشکیل صف خرید برای فملی، فولاد و فخوز هستیم. در این گروه فنفت، زنگان و فمراد همچنان قرمزنگ هستند. حکشتی به صف خرید رسیده و نیمی از گروه حمل و نقل را در کنار حفارس و حتاید سبزرنگ کرده، اما همچنان نیم دیگر به خاطر خحریل و حتوکا قرمز هستند. بانک‌ها و موسسات اعتباری، هولدینگ‌ها، فرآورده‌های نفتی و محصولات چوبی امروز همگی شاهد تشکیل صف خرید هستند و اجازه ورود به سهامداران جدید نمی‌دهند.
 

یک سوم نماد‌ها صف خرید دارند

در ساعات میانی بازار امروز، ۲۰۳ نماد که ۳۲ درصد بازار را تشکیل می‌دهند، صف خرید دارند. ارزش مجموع صف‌های خرید در بازار امروز به حدود سه هزار و ۲۲۰ میلیارد تومان می‌رسد. در سوی مقابل، ۱۱۷ نماد معادل ۱۹ درصد بازار سرمایه شاهد تشکیل صف فروش هستند و مجموع ارزش صف آن‌ها حدود دو هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان است.
 

شپنا؛ سنگین‌ترین صف خرید بازار

شرکت پالایش نفت اصفهان که ریزش قابل توجهی را پشت سر گذاشته، امروز در صدر فهرست سنگین‌ترین صف‌های خرید قرار دارد. ارزش صف خرید شپنا در نیمه معاملات امروز حدود ۲۳۷ میلیارد تومان است. صندوق پالایش از شگفتی‌های امروز بازار با رشد ۱۰ درصدی، شاهد تشکیل ۲ ف خرید ۱۵۰ میلیارد تومانی است. شستا هم با صف ۱۳۱ میلیارد تومانی در رتبه سوم ایستاده است. دارا یکم، وتجارت، شبندر و شتران در کنار عرضه اولیه‌های سپیدار، رافزا و غگیلا دیگر نماد‌های دارای صف خرید سنگین در بازار امروز هستند.
 

خموتور؛ سنگین‌ترین صف فروش بازار

در بازار سبزرنگ امروز که اغلب نماد‌ها با صف خرید دل سهامدارانشان را شاد کرده‌اند، خموتور با صف فروش به ارزش ۱۱۵ میلیارد تومان روبرو شده و صدرنشین فهرست سنگین‌ترین صف‌های فروش است. کدما با صف ۹۸ میلیاردی در مقام دوم ایستاده و غگرجی با صف فروش ۵۷ میلیاردی در رتبه سوم قرار دارد. کاذر، وتوس، وآذر و غنوش دیگر نماد‌های دارای صف فروش سنگین در بازار امروز هستند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین