افزایش بیماران سرپایی‌ در پایتخت / عادی‌انگاری پاشنه آشیل آغاز پیک چهارم شد + نقشه

تازه‌ترین ‌رنگ‌بندی کرونا در استان‌های ایران|

افزایش بیماران سرپایی‌ در پایتخت / عادی‌انگاری پاشنه آشیل آغاز پیک چهارم شد + نقشه

افزایش بیماران سرپایی‌ در پایتخت / عادی‌انگاری پاشنه آشیل آغاز پیک چهارم شد + نقشه
1 بهمن 1399, 14:05 / کد خبر:749054
درحالی روند مراجعه بیماران سرپایی نه تنها در پایتخت بلکه در برخی شهرستان زیاد شده که مسئولان ضمن هشدار به احتمال وقوع پیک چهارم همواره اعلام می‌کنند بهترین و مؤثرترین راهکار رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی است.
روز گذشته پس از انتشار آمارهای رسمی از میزان شیوع کرونا ویروس در سراسر کشور مسئولان بهداشت و درمان در بررسی تغییرات معنادار این همه‌گیری در برخی مناطق اعلام کردند: دو نقطه از کشور یعنی استان مازندران و همچنین پایتخت اکنون به عنوان نقاط نگران کننده شناخته شده‌اند و لازم است هموطنان به‌خصوص در این مناطق نسبت به رعایت پروتکل‌ها بیش از گذشته توجه داشته باشند.
به گفته این گروه افزایش تعداد بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز درمانی پایتخت شاید اصلی‌ترین نگرانی برای ایجاد مشکلات بیشتر با توجه به تردد و میزان ارتباطات در مراکز اداری و همچنین سطح شهر است که برای جلوگیری از ایجاد مشکلات آتی اجرای محدودیت‌ها شاید همچنان الزامی باشد و لازم است ساکنان پایتخت از عادی انگاری شرایط جدا خودداری کنند.
البته در کنار این نگرانی‌ها ورود بیش از 53 درصد شهرستان‌های کشور به محدوده آبی‌ رنگ کرونایی به خوبی نشان می‌دهد که نتیجه همکاری مردم با سیاست‌های مسئولان مربوطه در زمینه اجرای پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند نتایج قابل توجهی داشته باشد. به صورتی که تنها دو هفته پس از اجرای محدودیت‌های جدید کرونایی یک‌باره آمار سه رقمی میزان فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا به زیر یکصد نفر رسید.
به‌هرحال امروز نزدیک به یک سال است که ویروس منحوس مهمانی ناخوانده در ایران زمین است و همه  دست بکار شده‌ایم تا با استفاده از هر شیوه ممکن برآن غلبه کنیم و کرونا ویروس را شکست دهیم، اما نباید تغییر شرایط اخیر را به نشانه غلبه بر کرونا منظور کرده و با عادی انگاری شرایط تلاش گذشته را زیر سئوال ببریم.
برهمین اساس با درنظر گرفتن مناطق بحرانی کشور که اغلب آنها در استان‌های شمالی ایران قرار دارند و البته اوضاع شکننده در پایتخت لازم است دقت عمل بالایی همچنان دست به دست دهیم تا سیر نزولی تا سفید شدن اوضاع ادامه داشته باشد.
به این ترتیب بررسی آمارهای رسمی منتشر شده در از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا نشان می‌دهد در اولین روز از دومین ماه زمستان 1399 شرایط رنگبندی کرونایی شهرستان های کشور همچون روز گذشته است و 10 شهرستان استان مازندران در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند و سایر شهرستان‌های استان و البته استان گیلان همچنان در محدوده نارنجی ثبت شده‌اند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین