شهر قرمز کرونایی نداریم/ نگرانی از افزایش موارد سرپایی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

شهر قرمز کرونایی نداریم/ نگرانی از افزایش موارد سرپایی

شهر قرمز کرونایی نداریم/ نگرانی از افزایش موارد سرپایی
4 بهمن 1399, 11:29 / کد خبر:749221
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه هیچ شهر قرمزی در کشور نداریم گفت:هر گونه عدم رعایت پروتکل‌ها، وضعیت را به شرایط قبل بازمی گرداند.
علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: خوشبختانه در کشور ما وضعیت به گونه‌ای است که با رعایت پروتکل‌ها وضعیت نسبتاً خوبی داریم و باید اعلام کنیم امروز هیچ شهر قرمزی در سطح کشور نداریم و شهرهای قرمز استان مازندران امروز به نازنجی تبدیل شدند و در مجموع ۱۹ شهر نارنجی، ۱۵۷ شهر زرد و ۲۵۶ شهر آبی داریم و این نشان می‌دهد وضعیت خوشحال کننده است‌.
وی در رابطه با برخی عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: تذکر جدی می‌دهم؛ برخی از عدم رعایت پروتکل‌ها در هفته گذشته صورت گرفت. موارد متعددی از شهرهای مختلف داشتیم که گزارش‌هایی در این مورد داشتند. یکی از شهرها کاشان بود که تذکر داده می‌شود و امیدواریم رعایت این پروتکل‌ها را به صورت سختگیرانه جبران کنند.
وی گفت: یکی از نگرانی‌های ما رشد ۴۷ درصدی ترددهاست. این ترددها نسبت به اول دی ماه ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده است و این وضعیت نگران کننده است. هر گونه عدم رعایت پروتکل‌ها، وضعیت را به شرایط قبل بازمی گرداند. این افتخار که مردم درباره کنترل بیماری آفریدند، کم نظیر است. از طرفی حتماً باید مراقبت کنیم؛ چراکه در غیر این صورت کسب و کارها و همه شهرها تحت تأثیر محدودیت‌ها قرار گرفته و محدودیت‌ها مجدد تشدید می‌شود و تعطیلی مشاغل را خواهیم داشت.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در برخی استان‌ها تعداد بیماران سرپایی در حال افزایش است که نتیجه آن بالا رفتن آمار بستری و مرگ‌ومیر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه ویروس انگلیسی در حال حاضر حدود ۶۰ کشور دنیا را درگیر کرده است گفت: این ویروس قدرت بیشتری دارد و جوانان را درگیر می‌کند.
رئیسی با تاکید بر اینکه آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد قدرت کشندگی و میزان مرگ و میر در ویروس جدید بالاتر است افزود: باید قاطعانه جلوی هرگونه تجمعی ایستاد. دورهمی خانوادگی، مسافرت و هرگونه تجمعی می‌تواند منجر به مرگ و میر شود و ما وظیفه داریم هشدار بدهیم چون مسئول سلامت مردم هستیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین