صدیقی: از هر ۴ دانشجو یک نفر اضافه وزن دارد

صدیقی: از هر ۴ دانشجو یک نفر اضافه وزن دارد

صدیقی: از هر ۴ دانشجو یک نفر اضافه وزن دارد
4 بهمن 1399, 11:42 / کد خبر:749222
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: با توجه به آمار موجود در حال حاضر از هر ۴ دانشجوی ایرانی یک نفر دارای اضافه وزن است.
مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان ، درباره اضافه وزن دانشجویان کشور، اظهار کرد: حدودا از هر ۴ دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های کشور یک نفر دچار اضافه وزن است.
او افزود: مراکز مشاوره سلامت جسمانی و فعالیت‌های تربیت بدنی دانشگاه‌ها به بیش از ۷۰ عدد رسیده که کارشناسان آنان وظیفه دارند تا با انجام تست‌های مربوطه به دانشجویان ورزش مناسب و نحوه نگهداری جسم سالم را آموزش دهند.
صدیقی تاکید کرد: فرهنگ ورزش کردن و زیرساخت‌های دانشگاه‌ها باید افزایش یابد. خوشبختانه طی چند سال اخیر زیرساخت‌های تربیت بدنی دانشجویان رشد خوبی داشته است و توانسته ایم پروژه‌های زودبازده مانند زمین چمن مصنوعی، سالن ورزش‌ها و ... را در دانشگاه‌ها ایجاد کنیم.
معاون وزیر علوم در ادامه مطرح کرد: باید به دانشجویان مشاوره‌هایی در خصوص چگونگی داشتن جسم سالم ارائه دهیم. علاوه بر بحث اضافه وزن احتمال دارد که معضلاتی از قبیل مشکلات اسکلتی و قامتی گریبانگیر دانشجویان دختر و پسر شده باشد که در این خصوص مشاوره‌های مربوطه ارائه می‌شود تا متناسب با آن به انجام فعالیت‌های بدنی لازم بپردازند.
رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در دوران شیوع کرونا ارتباط مراکز مشاوره و مراکز تربیت بدنی به شیوه آنلاین با دانشجویان وجود دارد و آنان این آمادگی را دارند تا در شرایط فعلی و بسته بودن دانشگاه‌ها فعالیت بدنی و ورزش دانشجویان را تحت نظر داشته باشند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین