حضور متفاوت ۵ بازیگر در جشنواره فیلم فجر

حضور متفاوت ۵ بازیگر در جشنواره فیلم فجر

حضور متفاوت ۵ بازیگر در جشنواره فیلم فجر
4 بهمن 1399, 11:49 / کد خبر:749228
پنج بازیگر در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر که امسال برگزاری می‌شود حضوری متفاوتی دارند و به عنوان تهیه‌کننده یا کارگردان مورد قضاوت و داوری قرار خواهند گرفت.
روزنامه خراسان نوشت: امسال در سی‌ونهمین جشنواره فیلم فجر، پنج بازیگر حضور متفاوتی خواهند داشت و این بار به عنوان تهیه‌کننده یا کارگردان مورد قضاوت و داوری قرار خواهند گرفت. شهاب حسینی، محمدرضا شریفی‌نیا، حمیدرضا آذرنگ، ستاره اسکندری و علی مصفا با تجربه تهیه‌کنندگی و کارگردانی خود به جشنواره می‌آیند و به استثنای حمیدرضا آذرنگ، چهار چهره دیگر در مقام بازیگر نیز در جشنواره فجر حضور خواهند داشت. هرکدام از این بازیگران سراغ ساخت چه فیلم‌هایی رفته‌اند و در این فیلم‌ها با کدام چهره‌ها همکاری کرده‌اند؟
حمیدرضا آذرنگ
کارنامه حمیدرضا آذرنگ نشان می‌دهد این بازیگر در عرصه‌های مختلف، تجربه‌های متفاوتی را از سر گذرانده و فعالیت خود را به بازیگری در مدیوم خاصی محدود نکرده است. او تا به حال در سینما، تلویزیون، تئاتر و نمایش خانگی، نقش‌های مختلفی را بازی و در تئاتر نویسندگی و کارگردانی را نیز تجربه کرده است، بنابراین ورود او به عرصه کارگردانی در سینما، اتفاق بعیدی نبود. آذرنگ امسال در شرایطی که شیوع کرونا فیلم سازی را با مشکلات جدی مواجه کرده بود، اولین فیلمش «روزی روزگاری آبادان» را که پیش از شیوع کرونا تصمیم داشت آن را بسازد، جلوی دوربین برد. او در این فیلم تنها از دو چهره شناخته شده یعنی فاطمه معتمدآریا و محسن تنابنده استفاده کرده است. قصه «روزی روزگاری آبادان» در سال ۸۱ می‌گذرد و حول محور یک خانواده می‌چرخد.
ستاره اسکندری
ستاره اسکندری سابقه زیادی در عرصه کارگردانی و تهیه‌کنندگی ندارد، اما در این حوزه بی‌تجربه هم نیست. او تا به حال کارگردانی دو تله‌تئاتر را برعهده داشته و تهیه‌کننده چند تئاتر بوده است، اما ساخت فیلم «خورشید آن ماه»، اولین تجربه کارگردانی اش در سینما، اتفاق تازه‌ای در کارنامه اوست. ستاره اسکندری با ساخت این فیلم قصد داشته تصورات احتمالی اشتباهی را که در ذهن بعضی از مردم درباره استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، پاک کند. او آهنگ سازی فیلمش را نیز به حسین علیزاده آهنگ ساز و نوازنده خوش‌سابقه سپرده است. اسکندری امسال به عنوان بازیگر نیز با دو فیلم «قاتل و وحشی» و «چپ راست» در جشنواره دیده می‌شود و حضور پررنگی در سی‌ونهمین دوره دارد. پژمان بازغی و نازنین فراهانی نقش‌های اصلی این فیلم را بازی کرده‌اند.
شهاب حسینی
شهاب حسینی امسال در مقام تهیه‌کننده فیلم «بعد از اتفاق» و یکی از تهیه‌کنندگان فیلم «خانه ماهرخ»، در جشنواره فجر حضور دارد. او پیش از این دو فیلم سینمایی «ساکن طبقه وسط» و «مقیمان ناکجا» را ساخته است. شهاب حسینی که به عنوان بازیگر با کارگردان‌های فیلم اولی همکاری کرده، در مقام تهیه‌کننده نیز در پروژه‌های بعضی از آن‌ها حضور داشته و پیش از این، سه فیلم در سینما تهیه کرده است. شهاب حسینی در سی‌ونهمین دوره جشنواره فجر با فیلم «طلاخون» هم به عنوان بازیگر حضور دارد. «بعد از اتفاق» ویژه مخاطب کودک و نوجوان است و از این نظر تجربه متفاوتی برای حسینی است. جواد عزتی، بهرام افشاری، گلاره عباسی و رضا کیانیان در این فیلم بازی کرده‌اند و امیررضا دلاوری و آ