توضیحات حناچی درباره بازداشت ۲ شهردار تهران/ حمل و نقل پایتخت موضوعی حاکمیتی است

توضیحات حناچی درباره بازداشت ۲ شهردار تهران/ حمل و نقل پایتخت موضوعی حاکمیتی است

توضیحات حناچی درباره بازداشت ۲ شهردار تهران/ حمل و نقل پایتخت موضوعی حاکمیتی است
5 بهمن 1399, 12:56 / کد خبر:749386
شهردار تهران گفت: دولت نمی‌تواند در مورد حمل و نقل عمومی پایتخت شانه‌های خود را خالی کند.
پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر تهران و پس از ارائه لایحه بودجه در جمع خبرنگاران حضور یافت و گفت: اولین بوجه قرن جدید را امروز به شورای شهر تحویل دادیم.
شهردار تهران تصریح کرد: بودجه اصلی و ردیف‌ها های آن ۳۶ هزار و ۳۳۳ میلیارد تومان است. امسال اولین سالی است که تبصره‌های آن را هم به داخل کوچه آوردیم و این به شفاف شدن بودجه کمک بسیاری می‌کند.
حناچی با بیان اینکه رقم آن ۱۱ هزار و ۳۵۴ میلیارد تومان است گفت: بودجه امسال دو سطحی است و معادل ۲۲۷۴ میلیارد تومان است که پیشنهاد دادیم اگر در شورا به تصویب برسد، ۳۲ پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار می‌گیرند و قرار است آن‌ها به نتیجه برسند.
شهردار تهران با اشاره به این پروژه‌ها گفت: یکی از این پروژه‌ها برای قطار محور تهران _ تبریز است که کلنگ زنی آن به تازگی انجام شده و دره اوین و محله خلازیل از جمله پروژه‌های هستند که برای آن‌ها بودجه پیش‌بینی شده است.
شهردار تهران تصریح کرد: رویکرد بودجه اجتماعی است و بحث اعتبار برای پروژه‌های توسعه محلی در این پروژه پیش‌بینی شده است و در شرایط کرونایی توجه به اشخاص آسیب‌پذیر مد نطر قرار گرفته است.
وی در پاسخ به سوالی درباره موضوع بدهی‌ها و دیون شهرداری گفت: میزان بدهی‌های ما دینامیک است، زیرا ما بخشی از آن را پرداخت می کنیم و بخشی دیگر جایگزینش می‌شود و بخشی از بدهی‌های ما ازجمله بدهی‌های بانکی است.

وی ادامه داد: به نفع شهرداری است تا آن را پایین و در طراز نگه داریم تا بتوانیم از تسهیلات جدید هم استفاده کنند. شهرداری فقط به یکی از بانک‌ها بیش از ۲۰ هزار میلیارد بدهی داشت و تلاش می‌کنیم تا بدهی بیشتر برای شهرداری تولید نکنیم.
حناچی درباره پرداخت به پیمانکاران اظهار کرد: ما با برات و موارد دیگر، پول پیمانکاران خرد را پرداخت کرده‌ایم اما پیمانکاران درشت باقی مانده اند که در حال پرداخت آنها هستیم .
شهردار تهران درباره بودجه حمل و نقل عمومی اظهار کرد: واقعیت این است که حمل و نقل موضوعی حاکمیتی است و با این مبالغ مشکل آن حل نمی‌شود و با این وضعیت نمی‌توان کاری بزرگ انجام داد و ما این موضوع را به دولت اعلام کرده‌ایم. به اعتقاد ما حمل و نقل در پایتخت موضوعی حاکمیتی است و دولت نمی‌تواند شانه‌های خود را خالی کند همانگونه که برای طرح‌های عمرانی اعتبار گذاشته می‌شود برای حمل و نقل هم باید اعتبار در نظر گرفته شود.
وی در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران جوان درباره وضعیت بازداشت ۲ شهردار تهران اظهار کرد: منتظر هستیم تا دستگاه قضا نظر خود را در این رابطه اعلام کند.پرونده همچنان در شعبه بازپرسی کارکنان دولت در حال بررسی است و فعلا در حد اتهام است و هرچه قوه قضاییه در مورد  آن تصمیم بگیرد ما تابع آن خواهیم بود.
وی با اشاره به بودجه در نظر گرفته شده برای افشای فساد گفت: این بودجه مربوط به همان قانون سوت زنی است که اگر شورا آن را تصویب کند، بخشی از بودجه به افشاگران پرداخت می شود.

حناچی درباره میزان تحقق بودجه گفت: معمولاً در دو ماه آخر سال وضعیت بهتری نسبت به طول سال داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به این اشاره کرد که هرسال عوارض تغییر می‌کند و برای آنکه افرادی نمی‌خواهند، سال بعد عوارض خود را پرداخت می‌کنند و تاکنون بیش از ۷۰ درصد بودجه ما محقق شده است و بودجه حدودا ۳۶ هزار میلیاردی همان است که داده ایم، اما ردیف هم هست.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین