عذرخواهی رئیس صدا و سیما و تذکر جدّی شورای نظارت به تلویزیونی‌ها

عذرخواهی رئیس صدا و سیما و تذکر جدّی شورای نظارت به تلویزیونی‌ها

عذرخواهی رئیس صدا و سیما و تذکر جدّی شورای نظارت به تلویزیونی‌ها
5 بهمن 1399, 12:57 / کد خبر:749387
رئیس رسانه ملّی از الفاظ خارج از عرفِ کارشناس برنامه زاویه از مردم و رئیس‌جمهور عذرخواهی کرد.
ناظره پنجشنبه شبکه چهار در برنامه زاویه جنجال‌ساز شد و کارشناس دعوت شده از ادبیاتی استفاده کرد که جای هیچ دفاع و مسامحه‌ای را حتی برای تلویزیونی‌ها نگذاشت. شبکه چهار بلافاصله بیانیه‌ای صادر کرد اما به عذرخواهی امروز رئیس صدا و سیما رسید. 
رئیس رسانه ملّی در جلسه امروز با معاون و مدیران سیما به اظهارات نسنجیده و دور از شأن میهمان یکی از برنامه‌های زنده شبکه چهار اشاره و تأکید کرد:این اظهارات باعث تکدر خاطر بینندگان فهیم شبکه چهار سیما و خدمتگزاران دلسوز نظام شد و اینجانب با ابراز تأسف، از مخاطبان فرهیخته رسانه ملی و ریاست محترم جمهوری به نوبه خود عذرخواهی می‌کنم.
او همچنین اشاره کرد: رعایت اخلاق اسلامی، اصول حرفه‌ای و پرهیز از اهانت در عین نقد سازنده را رویکرد محوری و همواره مورد تأکید رسانه ملّی است؛ هر چند بار‌ها تأکید شده مسئولیت اظهار نظر در برنامه‌های زنده بر عهده کارشناس مدعو است، اما بیان چنین اظهاراتی از آنتن صدا و سیمای جمهوری اسلامی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست و با هرگونه قصور و تقصیر برخورد قاطع می‌شود.
محمدحسین صوفی دبیر شورای نظارت بر صداوسیما در گفت‌وگویی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: متأسفانه کار این کارشناس آن‌قدر زشت بود که اعتراض مردم، مسئولین، نخبگان و اصحاب رسانه را به دنبال داشت؛ خوشبختانه رئیس رسانه ملّی هم عذرخواهی کردند. ما همیشه به سازمان صداوسیما گفته‌ایم و اساساً ضرورت گفتن هم ندارد یکی از قواعد برنامه‌سازی رعایت اصول حرفه‌ای، اخلاقی، معیارها و هنجارهای انسانی و اسلامی است.
وی افزود: حتماً باید در برنامه‌های رادیو و تلویزوین نقد، تحلیل، تفسیر و سؤال باشد اما حتماً نباید تخریب و توهین و این‌ها باشد. تخریب و توهین ضمن اینکه متوجه فردی باشد که به او توهین شده بیشتر متوجه فرد توهین‌کننده است. بنابراین رسانه ملّی رسانه پاک و اخلاق‌گرا است؛ در رسانه پاک و اخلاق‌گرا توهین، تضعیف و تخریب اصلاً جایی ندارد بلکه جای نقد و تحلیل وجود دارد.
او با اشاره به اینکه نامه تند و گلایه‌آمیزی نوشتیم و ارسال کردیم، گفت: در این نامه تند نوشتیم که باید قاطعانه برخورد شود که اینگونه شأن رسانه ملّی زیر سؤال نرود. همه برنامه‌های رسانه ملّی باید نقد عالمانه، دقیق و کارشناسانه وجود داشته باشد. همه مردم و مسئولین از نقدهای دقیق علمی استقبال می‌کنند و حتماً ناراحت می‌شوند از تضعیف، تحخریب و توهین چه به مردم و حتی مقامات و مسئولین شود
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین