کمک به ایتام، شرط اولیای دم برای بخشش قاتل

کمک به ایتام، شرط اولیای دم برای بخشش قاتل

کمک به ایتام، شرط اولیای دم برای بخشش قاتل
6 بهمن 1399, 07:30 / کد خبر:749435

خانواده زنی جوان که قربانی کینه دوستش شده، با دریافت دیه قاتل را بخشیدند تا این پول را صرف کمک به ایتام و نیازمندان کنند.
19دی‌ماه 95 گزارش قتل زنی جوان به تیم جنایی پایتخت اعلام شد. جسد این زن در خانه‌اش در جنوب شرق تهران پیدا شده و نخستین فردی که پلیس را خبر کرده بود، شوهر وی بود. این مرد در تحقیقات گفت: صبح روز حادثه مانند همیشه به محل کارم رفتم و غروب وقتی برگشتم هرچه زنگ زدم کسی در را باز نکرد.
با کلید در را باز کردم و وارد شدم اما هر چه همسرم را صدا زدم، جوابی نداد. به موبایلش زنگ زدم اما پاسخی نداد. نگران شدم و اتاق‌ها را جست‌و‌جو کردم که ناگهان چشمم به صحنه تکان‌دهنده‌ای افتاد. پاهای همسرم از زیر تختخواب بیرون زده و با شالی بسته شده بود. او را از زیر تخت بیرون کشیدم و با دیدن صورتش وحشت کردم. تمام صورتش خون‌آلود بود و دستانش نیز با روسری بسته شده بود. با داد و فریاد همسایه‌ها را خبر کردم و ماجرا را به پلیس و اورژانس خبر دادم.
نخستین فرضیه: سرقت
تیم پزشکی که در صحنه حضور داشت علت مرگ را خفگی ناشی از فشار بر عناصر حیاتی گردن اعلام کرد. از سوی دیگر آثار ضرب و جرح روی صورت مقتول نیز دیده می‌شد که به‌نظر می‌رسید صورتش را به دیوار کوبیده‌اند چرا که لکه‌های خون روی دیوار وجود داشت. علاوه بر این در تحقیق از همسایه‌ها مشخص شد که آنها روز حادثه صدای درگیری و مشاجره از داخل خانه مقتول را شنیده اما احتمال داده بودند که دعوای خانوادگی است و دخالتی نکرده بودند.
کمک به ایتام، شرط اولیای دم برای بخشش قاتل
در ادامه تحقیقات شوهر مقتول گفت که همه طلاهای همسرش به همراه گوشی موبایلش سرقت شده است. به‌گفته مرد جوان، همسرش تعدادی النگو، گردنبند، انگشتر و دستبند داشته که همه آنها دزدیده شده بود.
اگر چه در ابتدا فرضیه سرقت مرگبار مدنظر قرار گرفته بود اما با توجه به سالم بودن قفل‌های در مشخص شد که قتل از سوی یک آشنا صورت گرفته است. او به راحتی وارد خانه شده و بعد از درگیری با زن جوان دست به جنایت زده بود. تیم جنایی احتمال داد که سرقت طلاها نیز صحنه‌سازی‌ بوده است.
مظنون دوست مقتول بود
اگرچه همسرمقتول در مظان اتهام بود و با دستور قاضی بازداشت شد اما وقتی ثابت کرد که هنگام قتل در محل کارش بوده است، آزاد شد. اما هنوز اسرار این جنایت برملا نشده بود و کارآگاهان برای کشف حقایق به بررسی مکالمات تلفنی مقتول پرداختند. با انجام این بررسی‌ها سرنخی از عامل جنایت به‌دست آمد. آنطور که کارآگاهان متوجه شدند مقتول مدتی بود که با پسری جوان