اطری: با اینکه واجد شرایطم، استخدامم نمی‌کنند/ در آستانه المپیک نباید دغدغه مالی داشته باشیم

اطری: با اینکه واجد شرایطم، استخدامم نمی‌کنند/ در آستانه المپیک نباید دغدغه مالی داشته باشیم

اطری: با اینکه واجد شرایطم، استخدامم نمی‌کنند/ در آستانه المپیک نباید دغدغه مالی داشته باشیم
6 بهمن 1399, 11:25 / کد خبر:749505
ملی‌پوش سبک وزن کشتی آزاد گفت: عشقی در درونم وجود دارد که به واسطه‌ی آن تمام سختی‌ها را به جان می‌خرم تا بتوانم در رقابت‌های المپیک افتخارآفرین باشم.
رضا اطری عضو تیم ملی کشتی آزاد در وزن ۵۷ کیلوگرم در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: خدا را شکر بعد از عمل جراحی مینیسک پایم که حدود یک ماه قبل از رقابت‌های انتخابی انجام شد، به شرایط خوب بدنی بازگشته‌ام. تمرینات خوب و پرفشاری را زیر نظر کادر فنی در اردو‌های تیم ملی انجام می‌دهیم و وارد فاز تمرینات المپیکی شده‌ایم.
وی ادامه داد: انگیزه‌ بسیار خوبی برای کار کردن دارم، با همین انگیزه یک ماه پس از عمل جراحی پایم و بدون آمادگی جسمانی و تمرینات کافی در انتخابی حضور یافتم تا شانس حضور در المپیک را داشته باشم. هم اکنون پس از برگزاری ۲ مرحله اردو، وضعیت جسمانی و فنی خوب است و پیشرفت زیادی کرده ام.
دارنده مدال طلای آسیا در وزن ۵۷ کیلوگرم در مورد حضورش در المپیک گفت: پیراهن تیم ملی حق شخصی کسی نیست و باید برای بدست آوردن آن تلاش کرد. کسی می‌تواند این پیراهن را بپوشد که تمام حریفان را از پیش رو برداشته باشد و حرفی برای گفتن باقی نگذاشته باشد. من تابع تصمیم کادرفنی هستم و هرجایی که صلاح بدانند به میدان می‌روم. بعنوان سرباز این کشور فشار تمرینات و حضور در شرایط قرنطینه را تحمل می‌کنیم؛ وظیفه‌ ماست که برای اهتزاز پرچم کشورمان در المپیک بجنگیم.
اطری با بیان اینکه هدفش تنها کسب مدال در المپیک است گفت: مشکلی برای برگزاری انتخابی ندارم چراکه هدفم کسب مدال است و سه سال است که شرایط سخت تمرینات را تحمل می‌کنم که به مدال برسم. به عشق کشتی، به عشق ورزش و به عشق مردم کشورم تمرین می‌کنم و فشار‌ها را تحمل می‌کنم تا ملت ایران را شاد کنم؛ این انگیزه‌ی درونی من است. وضعیت بدنی‌ام خوب شده و بهترین تمریناتم را بهتر از سال‌های قبل و با انگیزه‌تر انجام می‌دهم، ۳ سال رفته‌ام و نتیجه نگرفتم و امسال سال المپیک است و مطمئن باشید کم نمی‌گذارم و با تمام وجود و هرچه از خود دارم می‌گذارم تا به مدال برسم.
دارنده مدال برنز بازی‌های آسیایی در مورد شرایط و امکانات اردویی گفت: وضعیت تغذیه و اسکان در اردو‌های تیم ملی نسبت به گذشته خیلی بهتر شده و از مسئولان فدراسیون که برای کشتی و کشتی‌گیران کار می‌کنند، قدردانی می‌کنم. البته هرچقدر هم که شرایط خوب باشد، باز هم دغدغه‌هایی وجود دارد که ذهن ورزشکاران درگیر خود کند و باعث شود نتوانند آنطور که باید تمرینات خود را انجام دهند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمام وقت ما در اردو‌های تیم ملی می‌گذرد و شغلی نداریم، اگر وضعیت حقوقی ما مشخص شود و یا اینکه در جایی استخدام شویم خیلی خوب است تا دیگر دغدغه‌ای در هنگام تمرین کردن نداشته باشیم.
اطری اظهار داشت: من متأهل هستم، اما نه درآمد دارم و نه بیمه ای، با خرج پدرم زندگی‌ام می‌چرخد و جای تعجب است با اینکه لیسانس و مدال بازی‌های آسیایی را دارم و شامل قانون استخدام قهرمانان نیز می‌شوم، اما شرایط استخدامم فراهم نمی‌شود. از مسئولان می‌خواهم که پیگیر شغل قهرمانان خود باشند تا ما نیز بدون دغدغه به تمرینات خود بپردازیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در این چند وقت اخیر کشتی بیشتر دیده شده و مسئولان فدراسیون نیز واقعا برای کشتی کار می‌کنند، اما یک چیز درونی در کشتی‌گیران است که اعتماد به نفس آن‌ها را پایین می‌آورد و آن نیز مشکلات و دغدغه‌های این قشر زحمتکش و پرتلاش است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین