وجود کرم در کالباس و قرص در کیک شایعه است

معاون نظارت بر اجرای استاندارد مطرح کرد؛

وجود کرم در کالباس و قرص در کیک شایعه است

وجود کرم در کالباس و قرص در کیک شایعه است
6 بهمن 1399, 17:06 / کد خبر:749571
مرندی مقدم گفت: هر گونه اخباری که در فضای مجازی با عنوان بی کیفیت بودن کالا‌ها مطرح می‌شود، دروغ محض است.
وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد گفت: بیش از ۹۰ درصد اخباری که در مورد کالاها مطرح می‌شود، شایعه و کذب است. اینکه می‌گویند داخل کیک قرص گذاشته اند یا در سوسیس کالباس کرم است، امکان پذیر نیست.
او بیان کرد: هر گونه اخباری که در فضای مجازی با عنوان بی کیفیت بودن کالاها مطرح می‌شود، دروغ محض است. اسقاط موتور سیکلت ربطی به سازمان ملی استاندارد ندارد و پلیس راهنمایی رانندگی باید آن را پیگیری کند، در خصوص خودرو و موتور سیکلت سنجش آلایندگی با محیط زیست است.
مرندی مقدم ادامه داد: مسئولیت اسقاط با وزارت کشور است و به سازمان ملی استاندارد ارتباطی ندارد. در ماده ۱۸ قانون هوای پاک جلوگیری از واردات سوخت و بنزین به عهده سازمان ملی استاندارد است.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد ادامه داد: اکنون نه تنها واردات بنزین نداریم بلکه صادرات هم داریم. بنزینی که تولید می‌شود، در مجلس کمیسیون اصل ۹۰ و دادستانی مطرح شد و می‌گویند بنزین تولیدی مطابق استاندارد یورو ۴ است و اکنون برنامه یورو ۵ نیز تدوین شده است و اگر مشکلات حل شود از نظر آلایندگی ارتقا خواهیم یافت.
او گفت: در فصل منابع ثابت به منابع متحرک اضافه می‌شود، مانند پالایشگاه‌ها و نیروگاه و پکیج ها، این رویه باعث می‌شود آلودگی هوا در زمستان بیشتر شود و اینکه آن را به بنزین ربط می‌دهند اشتباه است، هر هیدروکربن که مصرف شود، آلودگی بیشتر می‌شود.
مرندی مقدم گفت: حتی اگر خودرو‌ها یورو ۵ هم شود، اما در کنار آن تعداد زیادی موتور سیکلت و خودرو نیز در سطح شهر وجود دارد که همین عامل باعث بروز مشکل آلودگی می‌شود، منابع آلاینده متفاوت است.
او در خصوص استاندارد خودرو‌های جدید ایران‌خودرو و سایپا، گفت: تارا و شاهین تازه مدارک خودروهای جدید را ارائه داده اند و اگر شرایط استاندارد لازم را داشتند اطلاع رسانی می کنیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین