مرفاوی: خشم محمود فکری به برخی از بازیکنان تیم هم منتقل شده است

سایپایی‌ها از داور شکایت ندارند چون تیمشان برنده شده است/ درگیری من با عارف غلامی شایعه است

مرفاوی: خشم محمود فکری به برخی از بازیکنان تیم هم منتقل شده است

مرفاوی: خشم محمود فکری به برخی از بازیکنان تیم هم منتقل شده است
7 بهمن 1399, 07:32 / کد خبر:749593
مربی تیم استقلال در مورد شکست این تیم مقابل سایپا توضیحاتی داد.
صمد مرفاوی در خصوص شکست تیم استقلال مقابل سایپا اظهار داشت: من اولا که این برد را به تیم خوب سایپا تبریک می گویم. سایپا تیم خوب، جوان و با انگیزه ای هست. برای بازی با ما با انگیزه بالایی به زمین آمدند و حالا  با توجه به برنامه ای که داشتند توانستند آن برنامه ریزی شان را به خوبی انجام بدهند. روبه روی ما بازی کاملا تدافعی و تخریبی انجام دادند و سعی می کردند جلوی بازی ما را بگیرند.
وی افزود: طبیعی بود سایپا با توجه به شرایطی که در جدول دارد تمام راه ها را به روی مابسته بودند و اگر یک امتیاز هم می گرفتند، یک امتیاز بود. یعنی نوع آن بازی که انجام می دادند خیلی بازی بسته و منسجمی بود. ولی ما با توجه به برنامه ای که داشتیم و آنالیزی که انجام دادیم سایپا همه راه ها را بر روی ما در نیمه اول بسته بود ولی در نیمه دوم یک مقداری بی نظمی در خط دفاعی داشتیم و گل را دریافت کردیم. باتوجه به اینکه تیم سایپا را دیده بودیم.
مربی استقلال در ادامه گفت: با آمدن آرش رضاوند و فرشید اسماعیلی به جای ریگی و ارسلان مطهری، یک مقدار شرایط تیم خودمان را بهتر و هجومی تر کردیم. فشار زیادی بر روی تیم سایپا آوردیم. برخلاف تحلیل های مغرضانه ای که انجام می دهند ما همه راه ها را برای گلزنی رفتیم منتهی تیم سایپا تیم مسنجمی در دفاع بودند و تمام تهدیدها را دفع کردند. و دیدید که موقعیت های زیادی را روی دروازه تیم سایپا به وجود آوردند.شوت، ضربه ایستگاهی و همه راه  های ممکن . راه دیگری غیر این نیست. منتهی انگیزه بالای تیم سایپا باعث شد یک گل را حفظ کنند و سه امتیاز را کسب کنند.
مرفاوی در مورد خشن بودن برخی بازیکنان استقلال هم گفت: در بعضی بازیها محمود فکری نمی توانست خشم خودش را کنترل کند و این مسئه در بین بازیکنان دیده می شود. مثلا محمد دانشگر رفتار عصبی را در زمین نشان داد و داور مسابقه با کمی ملایمت او را اخراج نکرد
وی افزود: ما اصلا هیچ مشکل روانی نداریم و کارمان را انجام می دهیم. نتایجمان مشخص بود و آن مسئله ای که گفتید تنها مربوط به استقلال نیست. کدام تیم در زمین عصبی نیست؟ کدام تیم و سرمربیان آرام هستند و اصلا اعتراضی ندارند. بنابراین چیزی هست که کل لیگ را فراگرفته است.
مربی استقلال در مورد اعتراض‌های زیاد به عملکرد داور بازی گفت: علت این است که یک مقداری باید برنامه ریزی دقیق‌تری در فوتبال و لیگ شود. علت این است که داوران ما با شجاعت بیشتری سوت بزنند. بعضی داوران ما شرایط طبیعی ندارند و مقداری با جسارت نمی آیند. داور با آن سوت زدن هایش تیم ما را عصبی کرد. محمد دانشگر کاری را انجام نداد، خطایی نکرد.
مرفاوی در مورد اینکه تیم سایپا نسبت به اعتراض استقلالی‌ها به داور مسابقه معترض بودند هم توضیح داد: طبیعی است تیمی که می برد می گوید داور عالی بود. برنامه بازیها تیم ها را عصبی می کند. آن تیمی که در 10 روز مسابقه داشته باشد می گوید چرا من بازی نمی کنم و تیمی که هر 4 روز برایش مسابقه می گذارند طبیعی است خسته و کوفته روبه روی تیمی مقابل سایپا یا تیم های دیگر بازی می کند. شما ببینید ما رفته ایم مقابل تراکتور در تبریز بازی کرده ایم و بعدش آمده ایم مقابل سایپا بازی کرده ایم. سایپا قبل از ما 7 یا 8 روز بازی نداشت یعنی 10 روز برای این مسابقه تمرین کرده ولی ما یک روز تمرین کردیم. خب اگر می گوییم این رقابت است عادلانه نیست همین جزییات تیم ها عصبی شوند.
وی در مورد وضعیت اضافه شدن قربانعلی‌پور و میلیچ توضیح داد: قربانعلی‌پور به کادرفنی اضافه شده است و کارش را شروع خواهد کرد. در مورد میلیچ هم تا جایی که اطلاع دارم او بر می‌گردد و مذاکراتی با او صورت گرفته است که مثبت بوده و به احتمال زیاد به زودی به استقلال بر خواهد گشت.
مربی استقلال در مورد اینکه گفته می‌شود همدلی و هماهنگی میان اعضای کادرفنی این تیم وجود ندارد گفت: اگر ما همفکری نداشته باشیم و هماهنگ نبودیم و یکدل نیستیم چطور الان صدرجدول هستیم؟ مگر می‌شود کادرفنی یک تیم هماهنگ نباشد ولی نتیجه بگیرد و صدرنشین باشد؟ این حرف‌ها از روی دشمنی زده می‌شود و خیلی‌ها نمی‌توانند ببینند ما نتیجه میگیریم و موفق هستیم. ما در حال حاضر صدرجدول هستیم و همه کار می‌کنیم که صدر جدول را حفظ کنیم تا پایان لیگ و بهترین نتایج ممکن را بگیریم و هواداران خودمان را خوشحال کنیم. حرف‌های این شکلی همیشه علیه استقلال مطرح می‌شود و چه اول باشیم چه وسط چه آخر این مسائل را برای ما به وجود می‌آورند ولی ما بدون توجه به این مسائل کار خودمان را می‌کنیم.
مرفاوی در رابطه با شایعه درگیری و جرو بحث میان خودش و عارف غلامی هم توضیح داد: این موضوع را اصلاً تایید نمی‌کنم و هیچ درگیری و بگو مگو و بی احترامی میان ما نبوده است. مربی و بازیکن طیبعتاً با هم صحبت می‌کنند و ما باید مسائلی را گوشزد کنیم و تذکر دهیم ولی درگیری شایعه است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه۱۶ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4026 ؛ 16 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین