«همایون ارشادی» با فیلم «شاه ماهی» راهی فجر ۳۹ می‌شود

«همایون ارشادی» با فیلم «شاه ماهی» راهی فجر ۳۹ می‌شود

«همایون ارشادی» با فیلم «شاه ماهی» راهی فجر ۳۹ می‌شود
7 بهمن 1399, 07:34 / کد خبر:749594
«همایون ارشادی» بازیگر با سابقه سینما با فیلم بلند سینمایی «شاه‌ماهی» به کارگردانی «نادر مقدس» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده است.
ینمای کشور طی نیمه اول سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو بوده است، بروز و شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته چرخ تولید و اکران در سینما را به طور کامل متوقف کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان ضربه طولانی مدتی را بر بدنه این هنر وارد کرد.
حال پس از مدتها انتظار سینماهای کشور در آستانه بهمن ماه و همزمان با نزدیک شدن به برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر بازگشایی شدند تا بار دیگر با برگزاری این رویداد مهم سینمایی خون در رگهای هنر هفتم به جریان بیفتد. 
در این میان کارگردانان جوان و پیشکسوت سینما با توجه به اعلام رییس سازمان سینمایی مبنی بر قطعی بودن برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش تولید آثار خود را آغاز کرده اند و سینما بار دیگر با سرعت به سمت مسیر همیشگی تولید و عرضه قرار گرفته است. 

محمدحسین مهدویان، رضا میرکریمی، مانی حقیقی، مرتضی علی عباس میرزایی، وحید جلیلوند، محسن قرایی، اصغر فرهادی، آرش انیسی، مهدی جعفری و نیما جاویدی از جمله کارگردانان سرشناسی هستند که هم اکنون پیش تولید و یا تولید آثار سینمایی خود را آغاز کرده اند.

«همایون ارشادی» بازیگر با سابقه سینما با فیلم بلند سینمایی «شاه‌ماهی» به کارگردانی «نادر مقدس» در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده است.
«شور عشق»، «رویای جوانی»، «ایستگاه بهشت»، «پرونده‌ای برای سارا» و... بخشی از فیلم‌های نادر مقدس است که با حضور بازیگران شناخته شده سینمای ایران ساخته شده است، اما این کارگردان در فیلم «شاه‌ماهی» با گروهی از بازیگران جدید در شمال کشور همکاری کرد.
این فیلم فضایی فانتزی و اجتماعی دارد و در خلاصه قصه این فیلم آمده: شاه ماهی داستان تلاش برای رسیدن به آرزوهاست.
هر سفر تجربه تازه‌ای است برای کشف حقیقت، شاه ماهی قصه پر تلاطم چند جوان برای کشف حقیقتی گمشده است که برای رسیدن به این آرزو ماجرا‌های را پشت سر می‌گذارند که تجربه‌ای تازه برای آن‌هاست.
«همایون ارشادی» با فیلم «شاه ماهی» راهی فجر ۳۹ می‌شود
نادر مقدس درباره جدیدترین ساخته سینمایی‌اش عنوان کرد: «شاه‌ماهی» از چند داستان موازی شکل گرفته که در فیلمنامه به هم تنیده شده اند. نبود یکی از این خط‌های موازی داستانی دیگری را دچار مشکل می‌کند از این‌رو تجربه تازه‌ای برای من بود که با تغییر فضا‌های متفاوت سعی کردم با شور حال این نسل جوان امروز شکل دهم.
در شاه ماهی میثم مرادی، رومینا پهلوان، الهه موسوی، محمد صادق یزدانی، مانی عمران‌پور، ساجده نجاریان، لیلا عزیزی بیژن حجازی، سمیه پوریان با حضور همایون ارشادی و فریبا کوثری نقش آفرینی می‌کنند.
کارگردان: نادر مقدس، فیلمنامه: افسانه منادی و نادر مقدس، تهیه‌کننده: افسانه منادی (با مشارکت بنیاد سینمای فارابی)، مدیر فیلمبرداری: حسن اسدی، صدابردار: فرشید احمدی، مجری طرح: ناصر مقدس، طراحی چهره پردازی: محمد قومی، چهره‌پرداز: مهدی شعبانی، گروه کارگردانی: حسین گودرزی و نوژان مقدس، طراح صحنه: نادرمقدس، طراح لباس، سمیه سنقری، عکاس: مژده مرادی، تدوین: محمد علی سجادی، طراحی و ترکیب صدا: محمود موسوی‌نژاد، مدیر تولید: مهدی حیدری، مدیر تدارکات: علی بهرام، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: بیژن حجازی، منشی صحنه: مژگان مظاهری عکاس و مژده مرادی، موسیقی انتخابی: فردین خعلتبری، بابک روبوخه، تصویربرداری پشت صحنه: ری‌را حیدری.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه۱۶ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4026 ؛ 16 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز شنبه۱۶ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین