احتکار؛ عامل گرانی گل‌های شاخه‌ای در آستانه روز مادر

احتکار؛ عامل گرانی گل‌های شاخه‌ای در آستانه روز مادر

احتکار؛ عامل گرانی گل‌های شاخه‌ای در آستانه روز مادر
7 بهمن 1399, 08:14 / کد خبر:749605
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه گفت: با توجه به نزدیکی به روز مادر برخی افراد سودجو با احتکار گل در سردخانه‌ها شرایط را برای گرانی این محصول فراهم کردند.
اکبر شاهرخی ، در مورد دلیل افزایش قیمت برخی از گل‌های شاخه‌ای بازار گفت: قیمت‌ها در حال حاضر هیچ افزایشی نداشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه با تاکید بر این که هیچ کمبود گلی در بازار وجود ندارد اظهار کرد: کمبود گل نداریم، اما با توجه به نزدیک بودن روز مادر برخی از سودجویان در فضای مجازی و سایت‌های غیرمجاز فروش گل و گیاه با دلال بازی بازار گل را ملتهب می‌کنند.
وی افزود: باتوجه به اینکه کمتر از ۱۰ روز به روز مادر مانده برخی افراد سودجو با احتکار گل‌ها در سردخانه‌ها و ایجاد کمبود در بازار زمینه را برای افزایش قیمت و گرانی محصول فراهم می‌کنند تا در چند روز آینده به بهانه روز مادر بتوانند گل‌ها را با قیمت بالاتری بفروشند.
شاهرخی گفت: خوشبختانه تولید گل‌های شاخه‌ای وضعیت مطلوبی دارد و کمبودی وجود ندارد.
رئیس اتحادیه فروشندگان گل و گیاه در توضیح قیمت‌ها گفت: در حال حاضر حداکثر قیمت گل رز در خره فروشی‌ها ۲۵ هزار تومان است و در عمده فروشی‌ها گل رز ۱۵ هزار تومان قیمت دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: سایت‌های فروش گل غیر مجاز در حال حاضر معظلی برای گل فروشی‌های مجاز محسوب می‌شوند که فعالیت گل فروش‌های مجاز را مختل کرده‌اند.

مدتی است که روند افزایشی قیمت‌ها به بازار گل‌های شاخه‌ای رسیده به طوریکه در برخی از موارد گل رز در بازار با قیمت‌های بیشتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹، شماره 4028 ؛ 18 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین