سوریان: رسیدن به کرسی اتحادیه جهانی کشتی برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد

المپیک برگزار نشود یک نسل از کشتی جهان می‌سوزد

سوریان: رسیدن به کرسی اتحادیه جهانی کشتی برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد

سوریان: رسیدن به کرسی اتحادیه جهانی کشتی برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد
8 بهمن 1399, 11:10 / کد خبر:749749
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: کرسی هیئت رییسه اتحادیه جهانی جایگاه بسیار مهمی است که رسیدن به آن برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد.
حمید سوریان ، درباره برنامه‌های فدراسیون کشتی برای حضور در انتخابات بین‌المللی پیش رو از جمله هیئت رییسه اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: حضور در چنین میادینی نیازمند حمایت همه جانبه از سوی بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های داخلی و میان بخشی از جمله وزرات ورزش، کمیته ملی المپیک و حتی وزارت امور خارجه  است تا بتوانیم آرای اصلی را وارد سبد خود کنیم.
وی ادامه داد: کرسی هیئت رییسه اتحادیه جهانی جایگاه بسیار مهمی است که رسیدن به آن برنامه‌ریزی بلندمدت نیاز دارد، اما ما در همین مدت محدود و زمان کوتاه تلاش کردیم ارتباطات خوبی با سایر اعضای اتحادیه جهانی در جهت جلب آرای آنها برقرار کنیم؛ هر چند که رقبای ما در این راه هزینه‎های زیادی کرده و می‌کنند، اما ما هم تمام تلاشمان را با وجود نداشتن ابزارهای لازم انجام می‌دهیم.
نایب رییس فدراسیون کشتی درباره انتقاداتی که به عدم اعزام به تورنمنت‌های برگزار شده می‌شود، گفت: تمام این تصمیمات با صلاحدید کادرفنی بوده و مورد حمایت فدراسیون نیز است. با توجه به شرایط کرونا و تعطیلی تمرینات و اردوهای تیم ملی، کشتی‌گیران ما شرایط مناسبی برای حضور در چنین رویدادهایی را نداشتند؛ از طرفی هدف از شرکت در این مسابقات ارزیابی سطح فنی کشتی‌گیران بود که با این شرایط مقدور نبود. به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا زمانی که کشتی‌گیران به شرایط نسبی آمادگی نرسیده‌اند اعزامی صورت نگیرد چون عملاً ارزیابی دقیقی بدست نمی‌آمد. 
سوریان تصریح کرد: متاسفانه کرونا نه تنها کشتی بلکه تمام ورزش رتا تحت‌الشعاع قرار داده و باعث شده تا ورزش سرخورده شود. به هر شکل ممکن باید با این شرایط ساخت و کشتی‌گیران هم باید آماده شوند تا برای المپیک در بهترین شرایط روی تشک بروند.
وی در خصوص برگزاری المپیک گفت: تا این لحظه مسئولان معتقدند که المپیک برگزار می‌شود و ما هم بر همین اساس برنامه‌ریزی کرده‌ایم. اگر المپیک برگزار نشود یک نسل از کشتی و ورزش جهان خواهند سوخت، چون لذت و ارزش و اعتباری که در کسب مدال المپیک است در هیچ میدان دیگری قابل تجریه و توصیف نیست و بسیاری برای رسیدن به آن حاضرند از جان مایه بگذارند.
دارنده هفت مدال طلای کشتی فرنگی جهان و المپیک خاطرنشان کرد: خیلی از ورزشکاران شب‌ها به عشق مدال و سکوی المپیک می‌خوابند و زندگی می‌کنند. لغو این مسابقات قطعاً آرزوهای بسیاری را بر باد خواهد داد.  به هر شکل باید منتظر ماند و دید سرنوشت المپیک چه می‌شود؛ آیا کرونا المپیک را شکست می‌دهد یا المپیک کرونا را. البته فکر می‌کنم که تا آن زمان به امید خدا مشکل کرونا حل شده باشد و با سهمیه کامل راهی توکیو شویم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین