۲۶ هزار فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش/ واگذاری۱۰ هزار کودک به عنوان فرزندخوانده

رئیس سازمان بهزیستی کشور:

۲۶ هزار فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش/ واگذاری۱۰ هزار کودک به عنوان فرزندخوانده

۲۶ هزار فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش/ واگذاری۱۰ هزار کودک به عنوان فرزندخوانده
8 بهمن 1399, 11:33 / کد خبر:749751
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در ۹ سال اخیر بیش از ۱۰ هزار فرزند به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های ذیصلاح واگذار شده است.
وحید قبادی‌دانا در مراسم هم اندیشی با معاون توسعه روستایی و عشایری رئیس جمهور با اشاره به فعالیت‌های سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی، اظهار کرد: بهزیستی علاوه بر پوشش جامعه هدف در مناطق روستایی و محروم، فعالیت‌هایی را نیز در حوزه توانبخشی مناطق یاد شده دارد به طوری که توانمندسازی اجتماع محور مددجویان و محرومان تحت پوشش نیز در مناطق روستایی و عشایری صورت می‌گیرد.
وی افزود: علاوه بر تأمین اقلام توانبخشی و وسایل بهداشتی مددجویان محروم مناطق روستایی و عشایری، یک میلیون و ۶۰۰ هزار فرد دارای معلولیت و حدود ۲۴۰ هزار زن سرپرست خانوار نیز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند.
قبادی دانا تصریح کرد: همچنین یک میلیون و ۸۰ هزار خانوار مستمری بگیر سازمان بهزیستی هستند و حدود ۲۷ هزار فرد ضایعه نخاعی از سازمان بهزیستی خدمات دریافت می‌کنند.
به گفته وی این در حالیست که حدود ۲۶ هزار فرزند بی‌سرپرست، بدسرپرست و دارای سرپرست غیر مؤثر تحت پوشش سازمان مذکور است که ۱۰ هزار نفر آنها در مراکز شبه خانواده و شیرخوارگاه‌ها نگهداری می‌شوند و حدود ۱۶ هزار نفر نیز در خانواده‌های جایگزین زندگی می‌کنند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه، تصریح کرد: البته سیاست اصلی ما فرزندخواندگی و حضانت فرزندان توسط خانواده‌هاست به طوری که در ۹ سال اخیر بیش از ۱۰ هزار فرزند به عنوان فرزندخوانده به خانواده‌های ذیصلاح واگذار شده است.
قبادی دانا در ادامه به فعالیت‌های اورژانس اجتماعی اشاره داشت و گفت: بیش از ۴۰۰۰ پرسنل قهار در مراکز مداخله و پایگاه‌های اورژانس اجتماعی و فعالیت‌های ثابت و سیار اورژانس اجتماعی سراسر کشور خدمات رسانی می‌کنند.
وی تصریح کرد: بیش از ۹۰۰۰ خیریه و مؤسسه غیردولتی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور فعالیت می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹، شماره 4025 ؛ 14 اسفند 1399
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه 1۳اسفند ۱۳۹۹
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین