ممنوعیت هر نوع تملک و تخریب در مسیر گذر آقانورالله نجفی
0 -

ممنوعیت هر نوع تملک و تخریب در مسیر گذر آقانورالله نجفی

ممنوعیت هر نوع تملک و تخریب در مسیر گذر آقانورالله نجفی
18 شهریور 1398, 14:30 / کد خبر:75013
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری، تاکید کرد: باید دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی اصفهان رفع شود، هچنین هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در مسیر گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی ممنوع است.
به گزارش ایسنا، فرزانه صادق مالواجرد در بازدید از گذر آقا نورالله نجفی با تاکید بر لزوم رفع دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر فرهنگی-تاریخی اصفهان، گفت: هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در مسیر گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی ممنوع است. همچنین، طرح مرمت شهری برای گذر فوقالذکر تهیه و از طرح خودرومحور پرهیز شود.
او با بیان تاسف از چنین دخالت‌های کالبدی سنگین در بافت تاریخی شهر فرهنگی-تاریخی اصفهان، این نوع از اقدامات را تاثیرِ منفی بر اصالت و یکپارچگی بافت تاریخی دانست  و ادامه داد:‌ ساخت‌وساز ابتدایی در محور آقانورالله نجفی، یک نوع تجاری‌سازی است که بدون توجه به بستر تاریخی، فرهنگی و اجتماعی مردم اصفهان انجام شده  و قطعا تبعاتی بسیار بدتر از برج جهان نما دارد که توسط مردم اصفهان استقبال نمی‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از موارد مورد توافق برای گذر آقانورالله نجفی در جلسه‌های برگزار شده در این زمینه را «ممنوع شدن هرگونه تملک و تخریب املاک و ابنیه در مسیر گذر موسوم به آقانورالله نجفی توسط نهادهای استانی» و «تهیه‌ی طرح مرمت شهری برای این گذر و پرهیز از طرح خودرو محور» دانست و ادامه داد: ارایه طرح یکپارچه و جامع مرمت شهری مذکور با توجه به در نظر گرفتن تمامی جوانب موضوع، به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران از دیگر موارد مورد توافق است.
بنا بر گزارش روابط عمومی وزارت راه و شهرسازی، در بند چهارم صورتجلسه‌ی برگزار شده با معاون عمرانی استاندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران اداره کل راه و شهرسازی استان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ،تاکید شده است که تا جلسه مجدد در خصوص بررسی این طرح که در چند روز آینده یا حضور دبیر شورایعالی در اصفهان تشکیل می‌شود، مدیریت شهری استان باید نظرات صاحبنظران را در این زمینه جمع‌آوری کند تا این طرح با بررسی و تعامل منسجم و هماهنگ مردم، نخبگان و سایر گروههای ذی نفع و ذی نفوذ و پس از گذراندن مراحل قانونی در استان، نهایتا در شورای عالی مطرح و تصویب شود.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
18 شهریور 1398 19:41
مهمان:
با توجه به عدم اتصال دو طرف خیابان نجفی و نیز ترافیک سنگین در ایام نوروز و تابستان ورکوچه های پشت میدان خیابانی جایگزین از چهارراه کرمانی به بیت الحسین متصل گردانید تا معضل ترافیک کوچه پس کوچه های پشت میدان حل شود.  با تشکر
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین