۱۶۰۰ واحد خون در اصفهان اهدا شد
0 -

۱۶۰۰ واحد خون در اصفهان اهدا شد

۱۶۰۰ واحد خون در اصفهان اهدا شد
20 شهریور 1398, 16:00 / کد خبر:75073
روز عاشورای حسینی مردم عزادار استان ۸۵۰ واحد و تاسوعا ۷۵۰ واحد خون پلاکت و پلاسما اهدا کردند که هزار و ۷۰ واحد از خون‌های اهدایی مربوط به شهرستان خمینی‌شهر بوده است.
مجید زینلی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روز عاشورای حسینی مردم عزادار استان ۸۵۰ واحد و  تاسوعا ۷۵۰ واحد خون پلاکت و پلاسما اهدا کردند که هزار و ۷۰ واحد از خون‌های اهدایی مربوط به شهرستان خمینی‌شهر بوده است.

مدیرکل انتقال خون اصفهان افزود: طرح نذر خون از اول محرم در استان آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد و موکول‌کردن ادای نذر خون به روزهای پس از تاسوعا و عاشورا اشکال شرعی ندارد.

وی به فعالیت ۶ پایگاه در روزهای تاسوعا و عاشورا برای پذیرش نذر خون از سوی عزاداران اشاره کرد و گفت: میزان نذر و اهدای خون در روزهای تاسوعا و عاشورا نسبت به سال گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

زینلی خاطرنشان کرد: پایگاه‌های اهدای خون در دهه اول محرم در میدان خواجو اصفهان، خمینی‌شهر، کاشان، خوانسار، نجف‌آباد، شهرضا و گلپایگان فعال بوده است.

وی با اشاره به اینکه طرح نذر خون از اول محرم در استان اصفهان آغاز شد و تا پایان ماه صفر ادامه دارد، تصریح کرد: بر اساس نظر مراجع تقلید، موکول شدن ادای نذر خون به روزهای پس از تاسوعا و عاشورا اشکال شرعی ندارد.

به طور میانگین روزانه ۵۰۰ نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون استان اصفهان مراجعه می‌کنند و این منطقه رتبه چهارم را در بین استان‌ها در این زمینه دارد.

۹۶.۵ درصد اهداکنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸، شماره 3611 ؛ 28 شهریور 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین