انهدام باند سارقان منزل در اصفهان

انهدام باند سارقان منزل در اصفهان

انهدام باند سارقان منزل در اصفهان
21 شهریور 1398, 15:15 / کد خبر:75103
فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند سه نفره سارقان منزل و کشف ۲۵ میلیارد ریال اموال مسروقه از آنان در شاهین شهر خبر داد.

به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در این باره اظهار کرد: پس از وقوع چندین مورد سرقت منزل در شهرستان "شاهین شهر" کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی به صورت ویژه وارد عمل شدند.

وی افزود:کارآگاهان متخصص پلیس آگاهی پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی و خاص موفق شدند سه سارق را که غیر بومی بودند شناسایی و پس از هماهنگی های لازم دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در بازجویی های تخصصی به عمل آمده مشخص شد این سارقان ۲۵ میلیارد ریال اموال از ۴۱ منزل در شاهین شهر سرقت کرده اند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به تشکیل پرونده و تحویل متهمان به مراجع قضائی خاطر نشان کرد: این سارقان منازل خالی از سکنه را شناسایی می‌کردند و پس از اطمینان از خالی بودن منزل با تخریب درب های ورودی وارد منزل می شدند و اموال باارزش مانند طلا، لپ تاپ، فرش‌های گران قیمت و وجوه نقد را سرقت می کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ، بازگرداندن اموال مسروقه به مالکان را نیز در اولویت کاری پلیس دانست و به شهروندان توصیه کرد: حتی الامکان اموال با ارزش را در منزل نگهداری نکنید و به صندوق امانات بانک ها بسپارید، گاو صندوق را در دیوار تعبیه کنید بطوری که حمل آن غیر ممکن باشد و منازل خود را به سیستم های مدرن پیشگیری از سرقت مجهز کنید.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
پاسخ
22 شهریور 1398 00:00
مهمان:
برای غیر ممکن کردن ورود سارقین ابتدا باید معابر ورودی را در منزل یا محل کار شناسایی کرد. برای مثال، درب ورودی، عموما معبر اصلی و بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها، معابر دیگری هستند که اگر غیر قابل نفوذ شوند، دیگه اهمیتی نداره که حتی سارقین بتونن مشاعات را رد کنند و پشت درب و پنجره های منزل و محل کار برسند، ولی برای رسیدن به این مهم، ابتدا باید الفبای سرقت رابدانیم، برای مثال وقتی میشنوید که دزدان درب را تخریب کرده اند یا شکسته اند، منظور قفل درب است و در واقع اصلا برای سارقین فرقی نداره که درب ورودی از این دربهایی باشه که تحت عنوان ضد سرقت فروخته میشن یا حفاظ آکاردئونی یا حتی درب یک گاوصندوق، چون سارقین فقط قفلهاشو باز یا تخریب میکنند و مطلقا اهمیتی نمیدن جنس درب از چیه. پس برای اینکه حتی اگر سارقین تونستن تا پشت درب هم  بیان، نتونن وارد بشن، فقط قفلی که روی درب نصب شده باید هوشمند ضد دیلم باشه به صورتی که با شاه کلید، هک و تخریب از طریق توپی زنی و دیلم زنی باز نشه، مثل قفل هوشمند ضد دیلم گاردمن که بدون هیچ اما و اگر و بهانه ای ورود سارقین از طریق دربهای ورودی را غیر ممکن میکنه و همچنین برای اینکه سارقین نتونن از بالکن، پاسیو، نورگیر و پنجره ها وارد شوند، باید حفاظ ضد دیلم مقابل آنها نصب کنیم که سارقین نتوانند با آچار یا دیلم، جوش میله ها را بشکنند یا با جک بین میله ها فاصله بندازن
0 -
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸، شماره 3717 ؛ 03 بهمن 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج‌شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین