4 هزار واحد مسکونی سیل‌زده اصفهان در دست احداث و بازسازی است
0 -

4 هزار واحد مسکونی سیل‌زده اصفهان در دست احداث و بازسازی است

4 هزار واحد مسکونی سیل‌زده اصفهان در دست احداث و بازسازی است
23 شهریور 1398, 21:55 / کد خبر:75169
حدود چهار هزار واحد مسکونی سیل‌زده در استان اصفهان در دست احداث و بازسازی است که تاکنون به‌طور میانگین۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان روز شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود: حدود چهار هزار واحد مسکونی در استان اصفهان بر اثر سیل فروردین امسال آسیب دید که ۵۰۰ واحد آن نیاز به احداث و سه هزار و ۵۰۰ واحد نیاز به بازسازی دارد.

منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه این واحدها با اولویت استقرار در مناطق سردسیر در اولویت احداث و بازسازی قرار دارند، اظهار داشت: بانک‌ها موظف شدند تا در پرداخت تسهیلات به این واحدها سرعت عمل به خرج دهند.

وی با اشاره به اینکه یکهزار و۲۰۰ میلیارد ریال به‌صورت تسهیلات بانکی کم بهره و ۲۶۰ میلیارد ریال به‌صورت کمک بلاعوض برای این واحدها در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: بیشتر این واحدها در سمیرم، چادگان، فریدن، فریدونشهر ، بویین میاندشت و کوهپایه قرار دارند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: سه هزار و ۵۰۰ تُن سیمان نیز از سوی بنیاد مستضعفان به سیل‌زدگان اصفهان تخصیص یافت.

شیشه‌فروش گفت:۳۰۰ بسته با دوام حاوی لوازم خانگی نیز از سوی دولت به برخی از خانواده‌هایی که واحد مسکونی آنها به‌صورت کامل تخریب شده بود، اهدا شد.

در پی بارش‌های بهاره و جاری شدن سیل، بخش‌هایی از مناطق جنوبی و سمیرم، بخش شرقی همچون دهستان‌های بهارستان و کوهستان، جبل، کوهپایه، خور و بیابانک و نائین و شهرستان‌های غرب استان اصفهان از جمله فریدونشهر، فریدن، بویین میاندشت و چادگان آسیب دیدند.

مدیریت بحران استانداری اصفهان، خسارت حاصل از سیل بهاره امسال در این استان را بیش از پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین