افت شاخص کل بورس امروز ۲۴ شهریورماه
0 -

افت شاخص کل بورس امروز ۲۴ شهریورماه

افت شاخص کل بورس امروز ۲۴ شهریورماه
24 شهریور 1398, 18:44 / کد خبر:75206
شاخص کل بورس تهران که از ساعت ۸ و ۵۵ دقیقه امروز افزایشی شده بود، در ساعت ۹ کاهش چشمگیری را تجربه کرد و تا پایان معاملات امروز نوسانات متعددی را تجربه کرد که در نهایت با دو هزار و ۶۴ واحد کاهش به کار خود پایان داد.

به گزارش ایمنا، شاخص بورس تهران امروز یکشنبه _۲۴ شهریورماه_ با کاهش ۲۰۶۴ واحدی، عدد ۳۰۲ هزار و ۳۹۵ واحد را ثبت کرد. شاخص هم وزن نیز با ۵۱ واحد افزایش به رقم ۸۵ هزار و ۲۸۵واحد رسید.

همچنین شاخص بازار اول به کانال ۲۲۰ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۱۱ هزار و ۳۳۵ واحد را ثبت کرد.

امروز آیفکس نیز به رقم سه هزار و ۹۳۰ واحد رسید.

بر این اساس امروز با دست به دست شدن شش میلیارد و ۷۵۵ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۶۲۷ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز نمادهای خودرو، وپارس و وبصادر به ترتیب با ۱۱۶، ۹۲ و ۷۶ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای رمپنا، فارس و کگل به ترتیب با ۳۵۹، ۳۲۸ و ۲۸۷ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت کردند.

همچنین امروز وتجارت، خساپا و خودرو پربیننده ‌ترین نمادهای بورسی بودند.

از سوی دیگر در پایان داد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و بانک و صنایع شیمیایی جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

به گفته کارشناسان بازار سرمایه تمایل معامله‌گران برای ذخیره سود مهمترین دلیل اصلاح شاخص بود، با این حال حجم و ارزش معاملات حاکی از ادامه روند صعودی بازار سهام است.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸، شماره 3635 ؛ 25 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین