هوای اصفهان سالم است

هوای اصفهان سالم است

هوای اصفهان سالم است
8 اسفند 1399, 16:52 / کد خبر:752422

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۶۲ وضعیت سالم را نشان می‌دهد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۶۳ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز با شاخص ۶۲ وضعیت (زرد) سالم را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان انقلاب با شاخص ۵۱، خیابان رهنان با شاخص ۷۲، خیابان فرشادی با شاخص ۵۹، میدان فیض با شاخص ۶۹، خیابان کاوه با شاخص ۷۴، کردآباد با شاخص ۵۶ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۶۸ (زرد) سالم و در خیابان میرزا طاهر با شاخص ۴۴ پاک است.

داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهر‌های خمینی شهر، مبارکه، نجف آباد، کاشان، شاهین شهر، سجزی و منطقه دولت آباد امروز در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶فروردین ۱۴۰۰، شماره 4047 ؛ 26 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز پنج شنبه ۲۶فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین