باقری: برخواه از قرنطینه خارج شد/ ۸۰ درصد پروتکل‌ها را در وزنه‌برداری اجرا کردیم

باقری: برخواه از قرنطینه خارج شد/ ۸۰ درصد پروتکل‌ها را در وزنه‌برداری اجرا کردیم

باقری: برخواه از قرنطینه خارج شد/ ۸۰ درصد پروتکل‌ها را در وزنه‌برداری اجرا کردیم
9 اسفند 1399, 07:39 / کد خبر:752440
نایب رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: اجرای کامل پروتکل‌ها عملی نیست، اما ما بیش از ۸۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را در طول اردوها و مسابقات‌مان اجرایی کردیم.
داود باقری ، در مورد وضعیت جسمانی سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری اظهار داشت: برخواه اصلاً تب نکرد. او فقط از ابتدا بدن درد، سردرد و کمی بی‌حالی داشت و خوشبختانه ریه‌اش اصلاً درگیر نشد. با توجه به وضعیتش به او گفتند می‌تواند از قرنطینه خارج شود.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا برخواه باید باز هم تست کرونا بدهد، تصریح کرد: نه، نیازی به این کار نیست. ممکن است حتی تا سه ماه دیگر هم تست کرونای او مثبت کاذب باشد، چرا که لاشه ویروس تا مدتی در بدن هست، اما او مشکلی نخواهد داشت.
مسئول کمیته پزشکی فدراسیون وزنه‌برداری درباره اینکه آیا برخواه بعد از لیگ وزنه‌برداری به کرونا مبتلا شده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه فعلاً که نمونه مثبت نداشتیم، ضمن اینکه ما پروتکل‌ها را به صورت سرسختانه اجرا کردیم. فاصله‌گذاری و استفاده از ماسک، عدم ملاقات با افراد و ممانعت از خروج ورزشکار از شرایط قرنطینه، مواردی بودند که خیلی سرسختانه اجرا شدند و با وسواس زیادی روی کار نظات داشتیم. رفت و آمد به محل اسکان ورزشکاران قطع شده بود و افراد اضافی را اصلاً راه ندادیم. همه می‌دانستیم چه کاری باید در کجا انجام بگیرد. اینکه از همه تست گرفته شود و فقط به آنهایی که تست‌شان منفی است، اجازه ورود داده شود، کار سختی بود، اما ما انجامش دادیم.
باقری با تأکید بر اینکه بیش از 80 درصد پروتکل‌های بهداشتی در وزنه‌برداری رعایت شده است، گفت: هرگز نمی‌شود پروتکل‌ها را صد درصدی اجرا کرد، اما من فکر می‌کنم در طول شش مرحله اردوی تیم‌های ملی و سه مسابقه‌ای که برگزار کردیم، بیش از 80 درصد پروتکل‌ها را رعایت کردیم. البته نمونه‌های مثبتی پیش از آغاز اردوها داشتیم که به آنها اجازه ورود به اردو داده نشد و یا زمانی که متوجه شدیم شرایط قرنطینه رعایت نشده است، اردو را تعطیل کردیم.
وی ادامه داد: تست دو وزنه‌بردار خانم مثبت شده بود. زمانی که از آنها تست گرفته شد، خواستیم که همه در اتاق‌های جداگانه باشند، اما دو نفر این مسئله را رعایت نکردند و هر دو را از اردو خارج کردیم. از همه خواستیم که در این شرایط بیشتر از قبل پروتکل‌ها را رعایت کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4045 ؛ 24 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین