تعویض کتاب‌های کهنه با لوازم‌التحریر
0 -

در ایستگاه‌های بازیافت اصفهان انجام می‌شود

تعویض کتاب‌های کهنه با لوازم‌التحریر

تعویض کتاب‌های کهنه با لوازم‌التحریر
25 شهریور 1398, 16:57 / کد خبر:75246
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه در روزهای منتهی به مهرماه ایستگاه‌های ثابت و سیار بازیافت به اقلام مناسبتی از جمله لوازم‌التحریر مجهز می‌شوند، گفت: طرح تعویض کتاب و دفتر کهنه با لوازم‌التحریر نو در سطح ایستگاه‌های بازیافت اجرا می‌شود.

به گزارش فارس، حسین امیری در جلسه هماهنگی ستاد معاونت خدمات شهری با اشاره به فرارسیدن ماه مهر گفت: شهرداری اصفهان با اجرای دستورالعمل 46 بندی در مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان به استقبال مهر می‌رود. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با اشاره به اینکه هرساله در ایام بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مدیریت شهری اقدامات قابل‌توجهی را با هدف ارتقای سطح ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی به دانش‌آموزان و دانشجویان انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری با همکاری نهادها و سازمان‌های مرتبط خدمات ویژه‌ای را برای استقبال از مهر ارائه می‌دهد. او افزود: زیباسازی شهر، ایمن‌سازی خیابان‌ها و معابر منتهی به مدارس و دانشگاه‌ها، اجرای تدابیر ترافیکی و ویژه و برنامه‌های فرهنگی از جمله اقدامات شهرداری اصفهان در آستانه بازگشایی مدارس است.

تغییر چهره شهر در آستانه مهر

امیری با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام بازگشایی مدارس، شهر چهره دیگری به خود می‌گیرد، اظهار داشت: رنگ‌آمیزی جداول و مبلمان شهری محدوده مدارس، نظافت و پاکیزگی محیط اطراف مدارس، پاک‌سازی و رنگ‌آمیزی کلیه پانل‌های نصب‌شده در سطح شهر به‌منظور زیباسازی شهر انجام می‌شود. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان افزود: پاک‌سازی زمین‌های بایر و شستشوی اثرات شیرابه در معابر عمومی شهر و هماهنگی در خصوص جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی از سطح معابر و پیاده‌روهای شهر خصوصاً معابر منتهی به مدارس از دیگر اقدامات شهرداری به‌منظور سهولت دررفت‌ و آمد دانش‌آموزان و دانشجویان است. او با اشاره به اینکه زیباسازی و ترمیم فضای سبز در ایجاد نشاط و شادابی دانش‌آموزان و دانشجویان تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: خشکه‌بُری از درختان و همچنین هرس و فرم‌دهی پرچین‌های مورت بویژه معابر منتهی به مدارس جهت زیبایی منظر و بهبود و ایمنی تردد دانش‌آموزان با هماهنگی سازمان پارک‌ها و فضای سبز انجام می‌شود. امیری افزود: امحای کلیه دیوارنوشته‌های سطح شهر بویژه طرح‌ها و دیوارنوشته‌های غیرقانونی دیوارهای مدارس همچنین نظافت و شستشوی مبلمان شهری، ایستگاه‌های اتوبوس، تابلوهای ترافیکی، جداول، پل‌های عابر پیاده و... از جمله اقداماتی است که پیش از بازگشایی مدارس اجرا می‌شود. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه تا اول مهرماه نظافت و پاک‌سازی مادی‌ها و انهار به‌طور ویژه انجام می‌شود، تصریح کرد: بررسی ایمنی محوطه‌های بازی داخل پارک‌ها، ساماندهی، زیباسازی و ایمن‌سازی پل‌های عابر پیاده و پل‌های هوایی نیز از تعهدات اداره خدمات شهری است و در دستور کار قرار دارد. او با بیان اینکه زیباسازی مدارس نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: در بعضی از مناطق تعمیر نیمکت‌های پارکی نصب‌شده داخل حیاط مدارس جهت استراحت دانش‌آموزان و ترمیم آسفالت داخل حیاط مدارس، در حد مقدورات انجام شده است.

آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه مدیریت پسماند

امیری با بیان اینکه هرچه آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه تفکیک پسماند از سنین پایین‌تر آغاز شود، تأثیر بیشتری در نگرش افراد خواهد داشت، اظهار کرد: نصب پلاکاردهای مناسب با هدف اطلاع‌رسانی قانون مدیریت پسماند به دانش‌آموزان، همچنین تجهیز کلیه مدارس به مخازن نگهداری پسماند خشک و افزودن مخازن پسماند تر و خشک در معابر منتهی به مدارس برای حفظ محیط‌زیست ضرورت دارد و تا زمان بازگشایی مدارس در اول مهر انجام می‌شود. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان افزود: نظافت کانکس‌ها، ایستگاه‌های ثابت بازیافت و جمع‌آوری زوائد و زیباسازی محوطه اطراف آن‌ها در دستور کار قرار دارد همچنین پسماندها از داخل ساختمان‌های قدیمی و مخروبه، معابر پیاده و باغچه‌های طولی معابر پاک‌سازی و جمع‌آوری می‌شود. او با بیان اینکه ایستگاه‌های ثابت و سیار بازیافت به اقلام مناسبتی از جمله لوازم‌التحریر مجهز می‌شوند، خاطرنشان کرد: طرح تعویض کتاب و دفتر کهنه با لوازم‌التحریر نو در سطح ایستگاه‌های بازیافت اجرا می‌شود.

اقدامات ترافیکی شهر در زمان بازگشایی مدارس

امیری با اشاره به اینکه یکی از اقدامات مهم در زمان بازگشایی مدارس، ایمن‌سازی معابر و نوسازی و بازسازی علائم ترافیکی است، تصریح کرد: اصلاح ترافیکی معابر و خیابان‌ها بویژه در محدوده اطراف مدارس با هدف ایمن‌سازی حداکثری معبر برای دانش‌آموزان و خط‌کشی ترافیکی در محل‌های موردنیاز با هماهنگی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان انجام می‌شود. معاون خدمات شهری شهردار اصفهان افزود: رفع نواقص تابلوها، ساماندهی و تکمیل تابلوهای ترافیکی در مسیرهای منتهی به مدارس و رنگ‌آمیزی تابلو اسامی خیابان‌هایی که نیاز به بازسازی دارند در دستور کار قرار دارد. او رفع خطرهای احتمالی در مسیر دانش‌آموزان را ضروری دانست و تصریح کرد: رفع موانع و نواقص خطرآفرین عابران و خودروها، رعایت موارد ایمنی کارگاه‌های عمرانی، رفع پستی‌وبلندی‌ها و حذف موانع بویژه موانع خطرناک در مسیر تردد دانش‌آموزان الزامی و در حال انجام است. امیری با اشاره به توجه ویژه و اقدام به برگزاری جلسات آموزشی فرهنگ شهروندی به دانش‌آموزان خاطرنشان کرد: با هماهنگی کمیته فرهنگ شهروندی و سازمان فرهنگی تفریحی در مدارس مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان جلسات آموزشی فرهنگ شهروندی برگزار می‌شود. معاون خدمات شهر شهرداری اصفهان در پایان گفت: اقدامات لازم به‌منظور آماده‌سازی شهر به هنگام بازگشایی مدارس در حال انجام است و از اول مهر آماده‌باش صددرصدی خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماره 3636 ؛ 28 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین