مردم با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کنند/ نیازی به دفترچه کاغذی نیست

مردم با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کنند/ نیازی به دفترچه کاغذی نیست

مردم با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کنند/ نیازی به دفترچه کاغذی نیست
9 اسفند 1399, 11:10 / کد خبر:752507
رئیس سازمان تامین اجتماعی کاشان با بیان اینکه کاشان در نسخه الکترونیک جزء رتبه‌های برتر کشور قرار دارد، گفت: در استعلام بیمه‌ای بیماران هیچ محدودیتی نیست.
علی‌محمد حق پناه ، ضمن اشاره به توقف چاپ دفترچه‌های کاغذی از یکم اسفند اظهار داشت: با توجه به اجرای این طرح در سراسر کشور از جمله کاشان بیماران به هنگام مراجعه به مطب پزشک تنها با ارائه کد ملی می‌توانند از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده کنند و نیازی به دفترچه کاغذی نیست.
وی با بیان اینکه کاشان در نسخه‌های الکترونیک در کشور جزء رتبه‌های برتر قرار دارد افزود: خوشبختانه پزشکان و نهادهای طرف قرارداد و حتی پزشکان و نهادهای که با تامین اجتماعی طرف قرارداد نیستند همکاری خوبی را با این سازمان دارند و باعث شده که مشکلات بیماران با اجرای این طرح در حداقل ممکن باشد چرا که در استعلام بیمه‌ای بیماران محدودیتی وجود ندارد.
رئیس سازمان تامین اجتماعی شهرستان کاشان با بیان اینکه راهکار های مختلفی در زمینه رفع مشکلات بیماران و بیمه‌گذاران این سازمان ارائه شده است ابراز داشت: درصورتی که امکان استعلام سیستمی بیمه گذار وجود نداشته باشد پزشکان موظف هستند که همانند روال گذشته داروهارا بر روی دفترچه‌های کاغذی بنویسند و با استعلام از کد دستوری #1666*  از تایید خدمات بیمه‌ای آگاه شده و ویزیت را براساس نرخ بیمه از بیماران کند.
وی با بیان اینکه راهکاری نیز در صورت اتمام دفترچه‌های کاغذی وجود دارد گفت: درصورتی که دفترچه بیمه‌ای بیمار به اتمام رسیده بود پزشک با کد دستوری ذکر شده مبلغ ویزیت را از بیمار دریافت و دارو را در سربرگ خود همراه با کد ملی بیمار می‌نویسد و داروخانه با استعلام کد ملی از بهره‌مندی بیمار از خدمات تامین اجتماعی مطلع و از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4045 ؛ 24 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین