درمان واریس با تغییر سبک زندگی

فوق تخصص جراحی عروق خبر داد:

درمان واریس با تغییر سبک زندگی

درمان واریس با تغییر سبک زندگی
9 اسفند 1399, 12:58 / کد خبر:752525
دکتر شجاعی گفت: بسیاری از واریس‌ها را میتوان با تغییر سبک زندگی برطرف کرد.
شجاعی، فوق تخصص جراحی عروق در اراک  ، گفت: تمامی بیماران واریس لزوما نیاز به جراحی ندارند و بسیاری از واریس‌هایی که درمراحل اولیه هستند را میتوانیم با تغییر سبک زندگی برطرف کنیم.
شجاعی افزود: اضافه وزن بی تحرکی رژیم غذایی نامناسب نشستن‌ها وایستادن‌های طولانی مدت عوامل ایجاد واریس هستند که با تغییر این رفتار‌ها می‌توان از واریس جلوگیری و آن را برطرف کرد.
او با بیان اینکه اندام تحتانی (پا) رایج‌ترین محل واریس است اضافه کرد: درمان در درجه اول با استفاده از جوراب‌های واریس خواهد بود.
فوق تخصص جراحی عروق در اراک با اشاره به اینکه واریس صرفا به اندام تعلق ندارد و واریس را در قسمت‌های مختلف بدن داریم بیان کرد: به عروق پیچ خورده وبرجسته شده در طیف‌های مختلف عروق واریسی می‌گوییم.
او ادامه داد: واریس شایع‌ترین بیماری جراحی عروق است که علت اصلی آن نارسایی عروق وریدی است که خون را به قلب انتقال می‌دهند.
شجاعی تصریح کرد: واریس به دوصورت اولیه وثانویه و اصلی‌ترین علت واریس اولیه ژنتیکی و واریس ثانویه به علت آسیب‌های دیگر است.
او اظهار کرد: واریس اولیه ژنتیکی به علت نقص در دریچه‌ها ونقص در دیواره ورید‌ها ایجاد میشود و واریس‌های ثانویه به علت آسیب‌های دیگری که به پا وارد شده اند ایجاد میشوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4045 ؛ 24 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین