۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت

۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت

۵۳میلیارد تومان برای جبران خسارات زلزله در سمیرم اختصاص یافت
10 اسفند 1399, 10:02 / کد خبر:752641
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از اختصاص ۵۳میلیارد و ۴۵۵میلیون تومان اعتبار برای بازسازی مناطق خسارت‌دیده از زلزله ۲۹بهمن‌ماه در شهرستان سمیرم خبر داد.
منصور شیشه‌فروش در سفر به شهرستان سمیرم  اظهار داشت: براساس مصوبه سوم اسفند هیئت وزیران برای بازسازی بخش‌های خسارت‌دیده از زلزله در منطقه پادنا و پادنای علیا شهرستان سمیرم؛ 36 میلیارد و 550 میلیون تومان تسهیلات کم بهره بانکی تخصیص یافت.
وی اضافه کرد: همچنین 16 میلیارد و 900 میلیون تومان کمک‌های بلاعوض و 5 میلیارد تومان نیز برای بازسازی تاسیسات زیربنایی منطقه اختصاص یافت.این اعتبارات با تشکیل پرونده ساخت و ساز برای هر واحد آسیب دیده توسط بنیاد مسکن و از طریق شبکه بانکی اختصاص می‌یابد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: برای بازسازی هر واحد مسکونی آسیب دیده شهری و روستایی تا سقف 20 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای احداث هر واحد شهری 100 میلیون تومان تسهیلات بانکی و برای هر واحد روستایی 80 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی و تجاری ناشی از زلزله به هر واحد مسکونی 15 میلیون تومان تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت.
شیشه فروش گفت: بر اثر وقوع زلزله 29 اسفند در بخش پادنا و پادنای علیای سمیرم به 572 واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد شد که از این تعداد 418 واحد مسکونی در روستاها و 154 واحد در 3 شهر این منطقه قرار دارد.در این رابطه به‌منظور هماهنگی در اجرای به‌موقع بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده، ستاد بازسازی در بنیاد مسکن سمیرم و ستاد فرعی در بخش پادنا تشکیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: برای انجام مراحل اسکان موقت بازسازی، تشکیل پرونده اعطای تسهیلات، صدور پروانه، آواربرداری و شروع بازسازی‌ها با همکاری مالکان، بانک‌ها، شهرداری‌ها و بخشداری‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.
زلزله‌ای به بزرگی 5.6 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 22 و 5 دقیقه شامگاه چهارشنبه شهرهای یاسوج و سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد و همچنین بخش‌ها و مناطقی از جنوب استان اصفهان در شهرستان سمیرم و دامنه‌های ارتفاعات دنا در این خطه را لرزاند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4046 ؛ 25 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین