تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟

تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟

تشخیص کرونای انگلیسی چگونه است؟
10 اسفند 1399, 10:04 / کد خبر:752642
یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: درمورد کرونای انگلیسی اگر تست‌های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اکثر کیت‌ها بر اساس دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.
علی امجدی درباره ویروس جهش یافته کرونا اظهار کرد: تاکنون چندین جهش در ژن‌های مختلف ویروس کرونا ایجاد شده، ولی جهش در ژن s یا همان spike اخیرا باعث نگرانی شده است.
وی افزود: اسپایک همان پروتئین اتصال دهنده ویروس به گیرنده غشاء سلول است و متعاقب این جهش در نوع انگلیسی، میزان سرایت ویروس ٥٠ تا ٧٠ درصد بیشتر شده است.
امجدی درباره راه‌های انتقال ویروس بیان کرد: راه‌های شایع انتقال ویروس مثل قبل است و از طریق مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می‌شود.
وی بیان کرد: ویروس از طریق تماس با وسایل و سطوح نیز منتقل میشود، ولی احتمال انتقال از طریق سطوح از میزانی که قبلا تصور می‌شد کمتر است.
این متخصص بیماری‌های عفونی بیان کرد: ابتلاء قبلی به کووید ١٩ متاسفانه ایمنی دائم نمی‌دهد و بعد از گذشت چند ماه ممکن است فرد مجددا به بیماری مبتلا شود و در برخی موارد بعد از گذشت حتی شش هفته ابتلاء مجدد دیده شده است.
وی درباره تشخیص کرونای انگلیسی گفت: درمورد این نوع کرونا اگر تست‌های مولکولی بر پایه ژن s باشد، ممکن است به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اکثر کیت‌ها بر اساس دو ژن هست و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی را دارند.
امجدی تصریح کرد: راه‌های پیشگیری از کرونا و ویروس جهش یافته انگلیسی همان روش‌هایی است که از ابتدای شیوع اپیدمی کووید ۱۹ عنوان شده و شامل استفاده حداقل یک ماسک ترجیحا همراه با شیلد، شست و شوی مکرر دست‌ها و حفظ حداقل فاصله دو متری از افراد است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4046 ؛ 25 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین