محمد علوی: نماینده ایرانیم، اما فدراسیون پنجره‌مان را بسته نگه داشت

چرا نباید مثل بقیه تیم‌ها نقاط ضعفمان را برطرف می‌کردیم؟

محمد علوی: نماینده ایرانیم، اما فدراسیون پنجره‌مان را بسته نگه داشت

محمد علوی: نماینده ایرانیم، اما فدراسیون پنجره‌مان را بسته نگه داشت
10 اسفند 1399, 12:52 / کد خبر:752686
سرپرست باشگاه فولاد خوزستان درباره آخرین شرایط این تیم توضیحاتی را ارائه داد.
سید محمد علوی در گفت و گو با سایت باشگاه فولاد خوزستان درباره آغاز نیم فصل دوم لیگ برتر گفت: فولاد خوزستان طبق برنامه‌ای که سرمربی تیم آماده کرده بود کارش را پیش می‌برد. از ابتدای فصل می‌دانستیم از تیم چه می‌خواهیم و اکنون در آستانه شروع نیم فصل دوم دقیقا مطابق همان برنامه پیش رفته‌ایم. با برنامه‌ریزی که انجام شده آماده‌ایم نیم فصل دوم را آغاز کنیم.

فدراسیون اصرار داشت پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته بماند 

او درباره محرومیت فولاد از فعالیت در فصل نقل و انتقال زمستانی عنوان کرد: سال قبل پس از پایان نیم فصل اول توانستیم در فصل نقل و انتقالات زمستانی بازیکنانی را جذب کنیم که به ما در نیم فصل دوم خیلی کمک کردند و در نتیجه فولاد توانست با کسب نتایج خیلی خوب در رده سوم جدول قرار بگیرد و سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند. در این فصل هم امیدوار بودیم که بتوانیم با استفاده از پنجره زمستانی، نقاط ضعف تیم را با توجه به نظر آقای نکونام برطرف کنیم، اما با وجود تلاش‌های گسترده کادر مدیریتی باشگاه، فدراسیون اصرار داشت که پنجره نقل و انتقالاتی ما بسته بماند.
علوی افزود: محرومیتی که فدراسیون فوتبال به تیم فولاد تحمیل کرد در نوع خودش اولین محرومیت یک تیم باشگاهی در لیگ برتر بود. برای من که سال‌ها است در فوتبال ایران حضور دارم و در باشگاه‌های مختلفی بازی کرده‌ام، پرسش بسیار جدی مطرح است که اگر غیر از فولاد و هواداران صبورش تیم دیگری شرایط ما را داشت آیا فدراسیون باز هم چنین حکمی صادر می‌کرد؟ این سوالی است که مدت‌ها است ما را درگیر خودش کرده و متاسفانه نمی‌توانیم برای خودمان و هواداران به جوابی منطقی برسیم.

با وجود تلاش مدیریت حتی نمی‌توانیم یک بازیکن جذب کنیم

مدیر تیم فولاد ادامه داد: شاید اگر تیمی به غیر از فولاد با چنین محرومیتی از سوی فدراسیون روبه‌رو می‌شد زمین و زمان را به هم می‌دوخت. تمام تیم‌ها در نیم فصل بازیکن گرفته‌اند و نقاط ضعف‌شان را برطرف کرده‌اند، اما ما نتوانستیم نقاط ضعفی را که شناسایی کرده‌ایم برطرف کنیم. جالب این که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستیم و باید به مصاف العینی برویم که مطمئنا تمام کشور امارات در بازی برابر ما پشت این تیم هستند. آن‌ها تیم‌شان را بودجه‌های چند ده میلیون دلاری تجهیز و تکمیل می‌کنند، اما در اینجا ما نمی‌توانیم با وجود تلاش‌های مدیریت باشگاه حتی یک بازیکن جذب کنیم.
علوی افزود: در نیم فصل دوم با توجه به فشردگی رقابت‌های لیگ و شروع جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به بازیکنان بیشتری نیاز داریم. وقتی مسابقات فشرده می‌شود احتمال مصدومیت بازیکنان هم زیاد می‌شود، ضمن اینکه با توجه به وضعیت کرونا با وجود تمامی تمهیدات هر آن ممکن است بازیکنی را از دست بدهیم بنابراین لازم داشتیم کم و کاستی‌ها را بر طرف کنیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و نتوانستیم بازیکن جدیدی را با توجه به کمبود‌ها جذب کنیم. این اتفاقی نیست که به‌ سادگی از آن عبور کرد.

کادر فنی از عملکرد بازیکنان رضایت کامل دارد

او با بیان اینکه بازیکنان فعلی فولاد هر آنچه در توان دارند برای موفقیت تیم گذاشته‌اند، اظهار کرد: در نیم فصل نخست با وجود فشردگی بسیار زیادی که رقابت‌های لیگ برتر داشت فولاد توانست نتایج خوبی کسب کند و این با تلاشی تیمی محقق شده است. بازیکنان هم از تمام وجود مایه گذاشته‌اند و کادر فنی از عملکرد آن‌ها رضایت دارد. با این حال یک واقعیت مسلم وجود دارد که شما برای موفقیت در سه جام به نیروی کافی و بازیکنان زیادی نیاز دارید که متاسفانه بخاطر اصرار فدراسیون فوتبال به بسته ماندن پنجره زمستانی فولاد، نتوانستیم نقاط ضعف‌مان را با جذب بازیکنان جدید برطرف کنیم. در این شرایط باید بر اساس اولویت‌بندی و محدودیت‌هایی که داریم در رقابت‌های لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حاضر شویم.
علوی در آستانه دیدار برابر ذوب آهن در اهواز گفت: با دستوراتی که مدیرعامل باشگاه صادر کرده بهترین شرایط برای تیم ذوب آهن فراهم خواهد شد تا بازیکنان و کادر فنی حریف در شرایطی کاملا منطبق با دستورالعمل‌های بهداشتی وارد اهواز شده و در هتل مستقر شوند. مطمئن هستم با اجرای این برنامه‌ریزی دقیق، تیم ذوب آهن هیچ دغدغه‌ای در سفر به اهواز نخواهد داشت.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین