مینو محرز: اسپری استنشاقی مبارزه با کرونا واکسن نیست

مینو محرز: اسپری استنشاقی مبارزه با کرونا واکسن نیست

مینو محرز: اسپری استنشاقی مبارزه با کرونا واکسن نیست
10 اسفند 1399, 14:21 / کد خبر:752700
عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: در حال حاضر وضعیت جسمانی دریافت کنندگان مرحله اول واکسن کوو ایران برکت خوب ارزیابی شده است.
مینو محرز با اشاره به آخرین وضعیت دریافت کنندگان واکسن ایرانی کرونا، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت جسمانی داوطلبان دریافت کننده مرحله اول واکسن کوو ایران برکت خوب ارزیابی شده است و این افراد هیچ عارضه خاصی تا به امروز نداشته‌ اند.
وی ادامه داد: فاز اول کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت بررسی ایمنی و مقدار آنتی‌ بادی تولید شده در خون است و فاز دوم این مطالعه انسانی تأثیر پذیری این واکسن محسوب می‌شود.

نتایج نهایی مطالعات فاز یک کوو ایران برکت نیمه اسفند اعلام می‌شود

محرز افزود: در حال حاضر ما مجوز شروع فاز دوم کارآزمایی بالینی را درخواست کرده‌ایم و به محض دریافت این مجوز کار مطالعاتی و تزریق را شروع خواهیم کرد. بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته به احتمال زیاد نیمه اسفند نتایج فاز یک مطالعات بالینی این واکسن را به صورت نهایی اعلام می‌کنیم.
عضو کمیته علمی کشوری کرونا تصریح کرد: اگر فاز دوم مطالعات بالینی واکسن کوو ایران برکت به خوبی به پیش برود به دلیل احتیاج زیاد مردم به واکسن در اواسط فاز، با اخذ مجوز اضطراری می‌توانیم فاز سوم مطالعه کارآزمایی بالینی را شروع کنیم.
محرز گفت: در فاز دوم مطالعه کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت، ۳۰۰ نفر از افراد ۱۸ تا ۵۰ سال و ۱۰۰ نفر از داوطلبان ۵۰ تا ۷۰ سال واکسن را دریافت می‌کنند تا مشخص شود میزان ایمنی ایجاد شده و آنتی بادی خون ایجاد شده در جوانان چقدر است.

اسپری استنشاقی مبارزه با کرونا واکسن نیست

وی ادامه داد: اسپری استنشاقی تولید شده یک نوع واکسن کرونا محسوب نمی‌شود بلکه این اسپری را بعد از تزریق واکسن استفاده می‌کنند تا ویروس‌های داخل حلق به دیگران منتقل نشوند. البته مطالعات نشان می‌دهد که بعد از تزریق واکسن ویروس‌های داخل حلق افراد آنقدر ضعیف هستند که توان ایجاد بیماری ندارند و به دیگران منتقل نمی‌شوند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین