عاشری: مقتدرانه قهرمان لیگ برتر شدیم/ توقع مدال از بوکس در المپیک منطقی نیست

عاشری: مقتدرانه قهرمان لیگ برتر شدیم/ توقع مدال از بوکس در المپیک منطقی نیست

عاشری: مقتدرانه قهرمان لیگ برتر شدیم/ توقع مدال از بوکس در المپیک منطقی نیست
11 اسفند 1399, 11:13 / کد خبر:752799
سرپرست تیم بوکس پلیمر خلیج فارس گفت: با توجه به حضور بوکسورهای سرشناس و قوی در ترکیب تیم‌مان مقتدرانه در لیگ برتر بوکس قهرمان شدیم.
محمد عاشری درباره برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بوکس اظهار داشت: خدا را شکر با همت دوستان در فدراسیون بوکس مجدداً پس از چند سال رقابت‌های لیگ بوکس برگزار شد و برای شروع نیز خوب بود. 10 تیم در مسابقات حضور داشتند و تیم‌ها به صورت نصف و نیمه خوب بودند و در نهایت نیز تیم ما مقتدرانه قهرمان شد.
وی درباره تفاوت سطح فنی تیم پلیمر خلیج فارس با سایر تیم‌ها گفت: تیم‌های دیگر نیز خوب بودند، اما ما از نفرات سرشناس، قوی‌تر و بیشتری در ترکیب خود استفاده کردیم و طبیعتاً در این شرایط عملکرد بهتری داشتیم. برخی تیم‌ها با بوکسورهای بومی در مسابقات حاضر شده بودند و توقع نمی‌رفت با توجه به حضور بوکسورهای سرشناس در تیم‌مان بتوانند ما را شکست بدهند. در دیدار نهایی نیز با توجه به مصدومیت چند بوکسور تیم خوزستان و نداشتن جایگزین شاهد مبارزه یکطرفه‌ای بودیم.
سرپرست تیم پلیمر خلیج فارس راجع به حضور چهره‌های جدید در لیگ برتر بوکس خاطر نشان کرد: چند سالی از بوکس دور بودم و خیلی از بچه‌ها را نمی‌شناسم، اما دو سه بوکسور جوان، توانا و آینده‌دار در مسابقات حضور داشتند. البته وقتی سؤال کردم متوجه شدم این نفرات به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند. مطمئناً در صورت توجه به این نفرات آینده بسیار خوبی در انتظار آنها خواهد بود.
عاشری در مورد شانس بوکس ایران برای موفقیت در المپیک توکیو یادآور شد: توقع مدال داشتن در المپیک توقع منطقی نیست. ما باید زحمت خود را بکشیم، اما باید منطقی فکر کنیم و بدانیم کسب مدال در المپیک کار بسیار سختی است. بوکس ورزش قابل پیش‌بینی نیست و کشورهای دنیا نیز سرمایه‌گذاری زیادی در این رشته انجام دادند.
وی درباره تفاوت سطح بوکس ایران با گذشته گفت: احساس می‌کنم بوکس ایران خیلی جلو نرفته است و باید شرایط خیلی بهتر از این باشد. متأسفانه بوکس ایران هر چه جلوتر می‌رود پیشرفتش محسوس نیست. این موضوع نیز دلایلی زیادی دارد که بخشی از آن عدم توجه به زیرساخت‌ها، ضعف رده‌های پایه و عدم حضور در مسابقات بین‌المللی است. این مسئله علاوه بر این دلایل، دلیل‌های دیگری نیز دارد که نیازمند بررسی است و باید ببینیم مشکلات چه چیزهایی است.
مربی سابق تیم ملی بوکس با اشاره به تأثیر برگزاری رقابت‌های لیگ در پیشرفت بوکس ایران، گفت: برگزاری لیگ خیلی می‌تواند به بوکس ایران کمک کند و حتماً تأثیرگذار است. لیگ می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در بوکسورها و مربیان شود. البته اگر نحوه برگزاری مسابقات در سالیان آینده هفته به هفته باشد، تأثیر بیشتری نیز خواهد داشت. امسال فدراسیون به خاطر شرایط خاص مجبور به برگزاری مسابقات به صورت متمرکز بود. موضوعی که آسیب‌ها را افزایش داد، اما اگر مسابقات در کل سال باشد، بچه‌ها مجبور به حفظ آمادگی خود هستند و این مسئله برای بوکس ما مهم است.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، شماره 4044 ؛ 23 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین