تکمیل کار حفاری خط ۲ مترو اصفهان تا سال ۱۴۰۰
0 -

تکمیل کار حفاری خط ۲ مترو اصفهان تا سال ۱۴۰۰

تکمیل کار حفاری خط ۲ مترو اصفهان تا سال ۱۴۰۰
26 شهریور 1398, 22:33 / کد خبر:75284
معاون حمل و نقل و ترافیک اصفهان با بیان اینکه محور شرقی و شمالی حلقه حفاظتی شهر اصفهان تا سال ۱۴۰۰ تکمیل می‌شود، گفت: قرار نیست روند اجرای خط ۲ مترو مانند خط یک، ۱۸ سال به طول بینجامد و تا دو سال آینده شاهد تکمیل حفاری این خط خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در اصفهان، نشست خبری ستاد مهر ظهر امروز با حضور معاون حمل و نقل ترافیک اصفهان و مدیران عامل سازمان تاکسیرانی، سازمان اتوبوسرانی و شرکت مترو منطقه‌ اصفهان برگزار شد.

در این نشست به بررسی مسائل و طرح‌های حمل و نقلی درخصوص شروع سال تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان پرداخته شد.

علیرضا صلواتی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در این نشست خبری اظهار داشت: با برنامه ریزی در ستاد مهر که با همکاری همه نهادهای شهری مربوطه انجام می‌شود در تلاش هستیم تا در آغاز سال تحصیلی جدید شاهد مناسب‌سازی‌ترافیکی در سطح شهر باشیم.

وی بیان کرد: گشت‌های بازرسی که شامل 3 گشت اتوبوسرانی، 3 گشت تاکسیرانی و 3 گشت حمل و نقل بار در سطح شهر هستند به بررسی وضعیت ترافیکی شهر می‌پردازند تا هرچه بهتر آرامش بر شهر حاکم شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: براساس چشم انداز مطالعاتی شهر اصفهان تقویت دسترسی ها به چهارباغ در برنامه است و در این مسیرها آرام سازی ترافیک و کاهش تخلفات در برنامه است.

وی با اشاره به تلاش برای کاهش آمار تصادفات خاطرنشان کرد: اصفهان تنها شهری است که شیب نزولی در کاهش تصادفات داشته است. البته کاهش تصادفات عابرپیاده نیز مدنظر است که برنامه‌های ویژه‌ای از مهر ماه آغاز می‌شود.

صلواتی با بیان اینکه محور شرقی و شمالی حلقه حفاظتی شهر اصفهان تا سال 1400  تکمیل می‌شود، افزود: علاوه بر کاهش ترافیک سنگین و آلودگی در این مناطق برای کاهش تصادفات نیز گام بلندی برداشته می‌شود.

وی ادامه داد: قرار نیست روند اجرای خط 2 متروی مانند خط یک، 18 سال به طول بینجامد. تی بی ام به منطقه حرم زینبیه رسیده و با جدیت کار در حال انجام است. کمتر از 2 سال دیگر حفاری تونل و ایستگا‌ه‌ها به پایان می‌رسد.

هادی منوچهری مدیرعامل سازمان تاکسیرانی اصفهان نیز در این نشست بیان کرد: 51 شرکت دانش آموزی وظیفه حمل و نقل دانش آموزان اصفهانی را بر عهده دارند و 75 اکیپ سیار در سطح شهر به عنوان بازرسی وظیفه کنترل سرویس‌های حمل و نقل مدارس را عهده‌دار هستند.

وی عنوان کرد: طبق ابلاغیه وزارت کشور، رانندگان می‌توانند از گواهی نامه پایه 3 به جای پایه 2 برای حمل و نقل مدارس استفاده کنند که در تلاش هستیم از میزان شکایات مردم در این خصوص کم کنیم تا به جای آن رضایت همشهریان را برای شهر خریدار باشیم، ضمنا 35688100 تلفن گویای رسیدگی به شکایات سرویس مدارس است.

قدرت افتخاری مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی اصفهان نیز افزود: 60 دستگاه اتوبوس بازسازی شده و جدید با هزینه‌ای بالغ بر 10 میلیارد تومان از 30 شهریورماه وارد عرصه حمل و نقل می‌شود و پایانه‌های صفه و پاسداران نیز همزمان با شروع سال تحصیلی جدید آغاز به فعالیت می‌کند.

وی خبرداد: نخستین خط سرویس مدرسه در محدوده ملک‌شهر و خانه اصفهان به دلیل تراکم بالای مراکز آموزشی راه اندازی می‌شود تا به هدف خدمت رسانی به دانش آموزان کمک کند که این خط جدید فرصتی برای گسترش خطوط دانش آموزی است.

افتخاری ادامه داد: اقدامات زیست محیطی مختلفی برای کاهش آلودگی اتوبوس‌ها انجام داده‌ایم، از جمله اقدام به فیلترسازی ترابولد برای اتوبوس‌ها که به کاهش مصرف روغن و حفظ محیط زیست کمک می‌کند و درحال حاضر 400 دستگاه اتوبوس دارای چنین فیلتری هستند.

علیرضا فاتحی مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان نیز گفت: در حال حاضر متروی اصفهان با 12 رام قطار روزانه 15 ساعت آماده خدمت رسانی به مردم است که با اضافه شدن 4 رام قطار جدید آماده سرویس‌دهی بهتر به همشهریان خواهد بود.

وی افزود: ما در تلاشیم به هدف خود که کاهش سر فاصله زمانی حرکت قطارهاست برسیم، به این ترتیب سرفاصله زمانی حرکت مترو از 15 دقیقه به 11 دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی شود
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸، شماره 3636 ؛ 28 مهر 1398
روزنامه اصفهان امروز یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین