هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم

هوای اصفهان در وضعیت ناسالم
12 اسفند 1399, 16:59 / کد خبر:752908

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۲۳ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، کیفیت هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز با میانگین ۸۶ در وضعیت (زرد) سالم ثبت شد.

کیفیت هوای این کلان‌شهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط سازمان حفاظت محیط زیست صبح امروز با شاخص ۱۲۳ وضعیت (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

وضعیت کیفی هوا صبح امروز در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد با شاخص ۱۳۷، خیابان استانداری با شاخص ۱۴۵، خیابان پروین با شاخص ۱۰۶، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۴، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۵۰، خیابان رودکی با شاخص ۵۲، خیابان فرشادی با شاخص ۱۱۱، میدان فیض با شاخص ۱۱۹، خیابان کاوه با شاخص ۱۳۱، کردآباد با شاخص ۱۳۴ (نارنجی) ناسالم برای گروه‌های حساس است.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان رودکی با میانگین ۹۰ و خیابان رهنان با شاخص ۹۸، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۸۹ و خیابان ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۴ وضعیت (زرد) سالم را نشان می‌دهد.

کیفیت هوا در شهر‌های مجاور کلان‌شهر اصفهان از جمله شاهین‌شهر با میانگین ۷۳ و مبارکه با میانگین ۷۵ (زرد) سالم و در سجزی با میانگین ۱۰۱ ناسالم برای گروه‌های حساس است؛ همچنین داده‌های ایستگاه‌های سنجش کیفی هوا در شهر‌های خمینی شهر، نجف آباد، کاشان و دولت آباد در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحد‌های مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰، شماره 4048 ؛ 28 فروردین 1400
روزنامه اصفهان امروز شنبه 28 فروردین ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین