افزایش ۵۰ درصدی قاچاق کالا در حوزه تجهیزات فناورانه

افزایش ۵۰ درصدی قاچاق کالا در حوزه تجهیزات فناورانه

افزایش ۵۰ درصدی قاچاق کالا در حوزه تجهیزات فناورانه
13 اسفند 1399, 10:35 / کد خبر:752970
رئیس اتحادیه فناوران رایانه از افزایش ۵۰ درصدی قاچاق کالا در حوزه تجهیزات فناورانه خبر داد و گفت:اعضا رسمی اتحادیه واردکنندگان تجهیزات رایانه‌ای به دلیل محدودیت در سقف واردات نزدیک به ۲ ماه است که موفق به واردات کالا‌های حوزه رایانه نشده اند و این محدودیت زمینه ساز افزایش کالا‌های قاچاق در بازار شده است.
محمدرضا فرجی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی قاچاق تجهیزات حوزه فناوری اظهار کرد: اعضا رسمی اتحادیه واردکنندگان تجهیزات رایانه‌ای به دلیل محدودیت در سقف واردات نزدیک به ۲ ماه است که موفق به واردات کالا‌های حوزه رایانه نشده اند و این محدودیت زمینه ساز افزایش کالا‌های قاچاق در بازار شده است.

رییس اتحادیه فناوران رایانه تصریح کرد: کالا‌های قاچاق مشکلاتی از قبیل نداشتن گارانتی، کیفیت پایین و تعویض لوازم جانبی با کالا‌های غیراصل، زیان‌های فراوانی را به مشتریان وارد می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش خرید کالا‌های حوزه فناوری تصریح کرد: با توجه به نزدیک شدن به ایام عید برخی از کالا‌های حوزه فناورانه مانند پاوربانک، تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات افزایش داشته است.

فرجی با اشاره به تفاوت قیمت کنسول بازی شرکت سونی در ایران با قیمت‌های جهانی تصریح کرد: اخیرا شرکت سونی از جدیدترین کنسول بازی خود رونمایی کرده که به دلیل نحوه عرضه گمانه زنی‌هایی در خصوص گرانفروشی آن به وجود آمده است، این کنسول بازی به دلیل استقبال مردم به صورت پیش فروش با قیمت پایین‌تر از نرخ‌های بازار ارائه می‌شود.

وی افزود: با توجه به استقبال گسترده در سطح جهان قیمت این محصول کمتر از ۷۰۰ دلار نیست و این تفاوت قیمت به دلیل نحوه دریافت این کالا است.

فرجی با اشاره به درخواست اعضای این اتحادیه برای رجیستری تبلت‌های سیم کارت خور اظهار کرد: به دلیل عدم پوشش طرح رجیستری از تبلت‌های سیم کارت خور میزان قاچاق این کالا به نسبت تلفن همراه بسیار بالاتر است، نامه نگاری از سوی اعضای این اتحادیه برای رجیستری تبلت‌های سیم کارت خور به منظور افزایش شفافیت و ارائه خدمات ارائه شده است و تصویب این طرح در مجلس می‌تواند گارانتی و خدمات دهی شرکت‌ها را به مشتریان این کالا افزایش دهد.
 
رئیس اتحادیه فناوران رایانه در پایان گفت: با توجه به نقش مهم کالاهای حوزه آی تی در زندگی رومزه و بخش آموزشی، نیاز است مسئولان ذی ربط نگاه ویژه ای به بخش  در خصوص مالیات داشته باشند.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین