توانایی قهرمانی را داشتیم/ حضور روزبهانی در تیم ما باعث افتخار است

سرپرست هیئت بوکس خوزستان:

توانایی قهرمانی را داشتیم/ حضور روزبهانی در تیم ما باعث افتخار است

توانایی قهرمانی را داشتیم/ حضور روزبهانی در تیم ما باعث افتخار است
13 اسفند 1399, 11:19 / کد خبر:752978
سرپرست تیم هیئت بوکس خوزستان گفت: در صورت حضور شه‌بخش و امیدی در دیدار نهایی، توانایی قهرمانی در لیگ برتر بوکس را داشتیم.
ابراهیم امیدی ، در خصوص برگزاری رقابت‌های لیگ برتر بوکس اظهار داشت: مسابقات لیگ بعد از 11 سال برگزار شد که اتفاق بسیار خوبی برای بوکس بود. لیگ می‌تواند برای بوکسورها منبع درآمدی داشته باشد و از طرف دیگر باعث دیده شدن آنها شود. بوکسورهای ما خیلی مظلوم هستند و بسیاری از این نفرات را حتی همسایه‌های آنها نیز نمی‌شناسند و دلیل این موضوع عدم برگزاری مسابقات و پوشش تلویزیونی و رسانه‌ای مسابقات است.
وی در خصوص میزبانی اراک گفت: میزبانی اراک عالی بود و  میزبان برای برگزاری مسابقات هیچ چیزی کم نگذاشته و تمام شرایط را برای برگزاری خوب مسابقات مهیا کرده بود. از مردم خونگرم اراک و میرزایی رئیس هیئت بوکس استان مرکزی بابت قبول مسئولیت میزبانی و ریسک برگزاری این رقابت‌ها در شرایط کرونا تشکر می‌کنم.
سرپرست تیم هیئت بوکس خوزستان در خصوص سطح کیفی مسابقات عنوان کرد: کیفیت مسابقات بسیار بالا بود و تقریباً تمام بوکسورهای طراز اول کشور حضور داشتند. احسان روزبهانی کاپیتان پرافتخار بوکس ایران نیز در مسابقات حضور داشت و افتخار داشتیم از حضور او در ترکیب تیم‌مان بهره ببریم.

امیدی در خصوص شکست هیئت بوکس خوزستان در دیدار نهایی مقابل پلیمر عنوان کرد: در مرحله مقدماتی نیز با تیم پلیمر دیدار کرده و با نتیجه 5 بر 3 مغلوب این تیم شده بودیم. در تریکب تیم ما چهار بوکسور خوب به نام‌های دانیال شه‌بخش، مسلم مقصودی، سیاوش امیدی و احسان روزبهانی داشتیم، اما به دلیل سرما خوردگی مفیدی امکان استفاده از او در دیدار نخست را نداشتیم و با نتیجه 5 بر 3 مغلوب شدیم.

وی با اشاره به ضعف تیم هیئت بوکس خوزستان در برخی اوزان گفت: برای حضور در این مسابقات تنها 13 بوکسور در اختیار داشتیم و در دو وزن اول بنا به شرایط مجبور به استفاده از یک بوکسور مبتدی و یک بوکسور پا به سن گذاشته شدیم و فقط به خاطر خالی نبودن این وزن از این دو بوکسور استفاده کردیم. در وزن 91+ کیلوگرم هم مجبور شدیم به استفاده از  سیامک قربانی 90 کیلویی شدیم.  این در حالی است که قصد داشتیم جاسم دلاوری را جذب کنیم، اما به خاطر مشکلات مالی در این امر ناموفق بودیم.
مربی تیم هیئت بوکس خوزستان در خصوص شکست یک طرفه این تیم در فینال گفت: مسلم مقصودی، دانیال شه‌بخش در مرحله نیمه نهایی دچار شکافتگی ابرو شدند و بوکسور پا به سن گذشته ما در وزن 57 کیلوگرم نیز در روزهای قبل‌تر آسیب دیده بود و تنها از 4 بوکسور خوب خود، روزبهانی و امیدی را داشتیم. این سه بوکسور به خاطر مصدومیت پزشکی اجازه حضور در مسابقه را پیدا نکردند و در وزن 75 نیز سینا صفدریان مغلوب شاهین موسوی بوکسور المپیکی کشورمان شد.

امیدی تصریح کرد: با باخت در دیدار پنجم، دیگر صلاح ندیدیم که احسان روزبهانی و سیاوش امیدی را به داخل رینگ بفرستیم. در وزن 91+ کیلوگرم قربانی اصرار به مبارزه داشت تا رقابتش را پدر و مادرش به صورت مستقیم ببینند و خدا را شکر بازی خود را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت و مقابل خانواده سربلند شد. شک نکنید اگر شه‌بخش و مقصودی مصدوم نشده بودند و از حضور این نفرات در کنار امیدی و روزبهانی استفاده می‌کردیم، حداقل به 4 برد می‌رسیدیم و با توجه به برد قربانی، 5 بر سه پلیمر را شکست می‌دادیم و به مقام قهرمانی می‌رسیدیم.

وی در خصوص برگزاری متمرکز مسابقات گفت: امسال به دلیل شرایط کرونا مسابقات برگزار شد و اصلا برگزاری مسابقات لیگ به این شکل درست نیست. این نحوه برگزاری مانند مسابقات منطقه‌ای و تورنمنت است و لیگ باید هر دو هفته یک بار برگزار شود و بوکسورها مدام در حال تمرینات باشند تا در آمادگی قرار داشته باشند. دو روز قبل از مسابقات تیم خود را جمع کردیم و هیچ اردو و تمرینی نداشتیم و در طول مسابقات بوکسورهای ما آماده شدند.

مربی تیم هیئت بوکس خوزستان در پایان گفت: پوریا امیری یکی از بوکسورهایی بود که فکر نمی‌کرد ما تیم بدهیم  و به همین دلیل با تیم دیگری قرارداد بست. اگر امیری در تیم ما حضور داشت، شک نکنید قهرمان می‌شدیم. در صورتی که لیگ بوکس در سال آینده به شکل واقعی برگزار شود، تیم قدرتمندتری خواهیم بست و برای قهرمانی تلاش خواهیم کرد. 
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین