بیت کوین دوباره در آستانه ۵۰ هزار دلار قرار گرفت

قیمت ارز‌های دیجیتالی در ۱۳ اسفند؛

بیت کوین دوباره در آستانه ۵۰ هزار دلار قرار گرفت

بیت کوین دوباره در آستانه ۵۰ هزار دلار قرار گرفت
13 اسفند 1399, 11:39 / کد خبر:752984
قیمت انواع ارزهای شاخص دیجیتال امروز در روند معاملات در بازارهای تجارت دیجیتال بین‌المللی تغییراتی را تجربه کرد.
بسیاری از تحلیلگران و مقامات اقتصادی کشور‌های توسعه‌یافته در ماه‌های اخیر به دلیل ذات پرنوسان بازار بیت‌کوین به سرمایه‌گذاران هشدار داده‌اند.
بزرگ‌ترین صرافی دیجیتالی آمریکا که قرار است سهام خود را در بورس نیویورک عرضه کند نسبت به لو رفتن هویت ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین  ابراز نگرانی کرده و آن را یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌ها بر سر راه ارزهای دیجیتالی دانسته است.
ساتوشی ناکاموتو نام مستعار شخص یا گروهی است که بیتک وین را ایجاد کرد و تا اواخر سال ۲۰۱۰ نیز به توسعه آن مشغول بود. اگرچه برخی گزارش‌های اولیه ناکاموتو را شخصی ژاپنی معرفی کرده اما برخی او را انگلیسی یا اهل یک کشور غربی می‌دانند.
مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر یک هزار و ۴۷۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۱ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۹.۲۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و حدود ۱۲ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

بیت کوین

بیت کوین با نماد اختصاری BTC یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۹۲۹.۴۹ میلیارد دلار، در رتبه ۱ بازار قرار داشته و سهم ۵۹.۲۵ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

اتریوم

اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۱۸۰.۹۹ میلیارد دلار، در رتبه ۲ بازار قرار داشته و سهم ۱۱.۵۳ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد.

کاردانو

کاردانو با نماد اختصاری ADA یک ارز دیجیتال یا شکلی از دارایی دیجیتال است که با ارزش بازار حدود ۳۹.۶۳ میلیارد دلار، در رتبه ۳ بازار قرار داشته و سهم ۲.۵۲ درصدی از کل بازار را در اختیار دارد .

قیمت ارز‌های دیجیتالی

شما مخاطبان باشگاه خبرنگاران جوان می‌توانید، قیمت انواع ارز‌های دیجیتالی از جمله بیت کوین، اتریوم در ۱۳ اسفند را در ادامه این خبر ببینید:
ارز دیجیتالقیمت(دلار)قیمت(تومان)
بیت کوین49,855۱,۲۹۵,۰۷۵,۳۵۶
اتریوم1,574.95۴۰,۹۱۲,۴۱۴ 
کاردانو1.24۳۲,۲۲۴ 
بایننس کوین250.22 ۶,۵۰۰,۰۳۳
تتر۲۵,۹۹۴  
پولکادات37.77 ۹۸۱,۱۸۹ 
ریپل0.44 ۱۱,۶۲۹ 
گفتنی است؛ نرخ ارز‌های دیجیتال لحظه‌ای در حال تغییر است و اعداد جدول در زمان تنظیم این خبر ثبت شد.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین