سفر‌های نوروزی شنبه تعیین تکلیف می‌شود/ بیش از ۳۰ درصد مرگ‌ومیر‌ها مربوط به خوزستان است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

سفر‌های نوروزی شنبه تعیین تکلیف می‌شود/ بیش از ۳۰ درصد مرگ‌ومیر‌ها مربوط به خوزستان است

سفر‌های نوروزی شنبه تعیین تکلیف می‌شود/ بیش از ۳۰ درصد مرگ‌ومیر‌ها مربوط به خوزستان است
13 اسفند 1399, 13:28 / کد خبر:753004
رییسی گفت: شنبه، ۱۶ اسفند آخرین رنگ بندی وضعیت شهر‌ها را ارائه کرده و بر اساس آن درباره سفر‌های نوروزی تصمیم گیری می‌کنیم.
 علیرضا رییسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه نشست کشوری اجرایی سازی کمیته صیانت از جمعیت که در بیمارستان شهید رجایی برگزار شد، درباره سفر‌های نوروزی، گفت: وضعیت و روند اپیدمیولوژیک بیماری بویژه ویروس انگلیسی کاملا غافلگیر کننده است؛ یعنی پیش‌بینی یک ماه تا ۲۰ روز آینده اصلا کار راحتی نیست و حجم بالای بیماری که به یکباره در خوزستان با آن مواجه شدیم غافلگیر کننده بود. البته روند کشور با استان خوزستان متفاوت است و روند بهتری داریم.
رییسی افزود: دو روز گذشته در حالی آمار مرگ و میر مجددا ۳ رقمی شد که نصف استان‌های کشور مرگ و میر صفر و یک داشتند. از سوی دیگر بیش از ۳۰ درصد از مرگ و میر‌ها مربوط به استان خوزستان بود.
او ادامه داد: ما طرح محدودیت هوشمند داریم و بر اساس تغییر روند بیماری رنگ شهر‌ها هم تغییر می‌کند. قطعا در شهر‌های قرمز و نارنجی اجازه سفر نخواهیم داد، اما در شهر‌های زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌ها می‌توان سفر انجام داد. در حال حاضر ۱۱ شهر قرمز داریم که همه در خوزستان قرار دارند و حدود ۳۱ شهر نارنجی پراکنده در چند استان داریم.
معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: شنبه ۱۶ اسفند آخرین رنگ بندی وضعیت شهرها را ارائه کرده و بر اساس آن درباره سفرهای نوروزی تصمیم گیری می‌کنیم تا مردم تکلیف خود را بدانند. فراموش نکنیم مردم هم ۳ سال است که عید خوبی نداشته‌اند و تحت فشار هستند، اما چون واکسیناسیون آغاز شده امیدواریم این آخرین عیدی باشد که این حجم محدودیت داریم.
او در پایان گفت: اگر جانب احتیاط را رعایت کنیم و سفر غیر ضروری نرویم عزیزان خود را محافظت کرده و در کنارمان خواهیم داشت. فکر نکنیم رفت و آمد‌ها حتی در شهر‌های مجاز مثل سالیان قبل است و باید نکات بهداشتی را رعایت کنیم.
ارسال دیدگاه

نظر خود را با سایر مخاطبان ما به اشتراک بگذارید

عکس خوانده نمی‌شود
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، شماره 4052 ؛ 01 اردیبهشت 1400
روزنامه اصفهان امروز چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • آخرین ها
  • پربحث ترین
  • پرمخاطب ترین